Ballina Etiketimet Prokurori

Etiketim: prokurori

KLP emëron përkohësisht 4 drejtues të prokurorive në rrethe

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar këtë të martë emërimin e përkohshëm të krerëve të prokurorive në Gjirokastër, Korçë, Shkodër...

Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e dy të dënuarve për dalje...

TIRANË,  13 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Emiljano Shullazi dhe Gilmando Dani do të vazhdojnë të qëndrojnë në regjimin e posaçëm, "41-Bis". Kërkesa e tyre për të...

Zgjedhja e prokurorëve të KLP-së/ Dorëzojnë dokumentacionin 5 kandidatë

TIRANË, 5 janar/ATSH/ 5 prokurorë kanë dorëzuar dokumentacionin për t'u përzgjedhur në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Prokuroria e Përgjithshme njoftoi se në përfundim të...

Prokuroria e Përgjithshme dhe Prokuroria e Posaçme, shkëmbim informacioni dhe statistikash

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/ Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela dhe drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Arben Kraja, zyrtarizuan sot...

ITALI – Di Maio: Nevojitet krijimi i një prokurorie europiane kundër...

ROMË, 12 nëntor /ATSH-ANSA/ - Popujt e Europës duhet të jenë gjithnjë e më të bashkuar për t'u përballur me terrorizmin dhe për ta...

Kryeprokurori Çela në Prokurorinë e Elbasanit: Efikasitet në hetimin e veprave...

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela nisi një tur vizitash në 7 prokuroritë kryesore pranë gjykatave të rretheve gjyqësore të vendit, ku janë...

Hetim veprave penale në administratë/ Prokuroria e Përgjithshme dhe Kontrolli Lartë...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela dhe Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit Arben Shehu nënshkruan memorandumin e bashkëpunimit mes...

SPAK/ Krijohet seksioni kundër krimit të organizuar dhe ai kundër korrupsionit,...

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Prokurorët e Prokurorisë së Posaçme zhvilluan sot një mbledhje ku diskutuan mbi problemet që lidhen me nevojën për rritjet të efektivitetit...

Ish-kryeprokurori Llalla nën akuzën e SPAK

TIRANË, 4 mars/ATSH-Arbi Fortuzi/-Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit,( SPAK) i ka komunikuar akuzën për mos deklarim të një shume të...

FOKUS – Për herë të parë prokuroria spanjolle ndjek penalisht një...

BARCELONË, 29 shkurt /ATSH-AFP/ - Për herë të parë prokuroria spanjolle depozitoi një padi kundër një fake news, që kishte të bënte me një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA