Ballina Etiketimet Prokuror

Etiketim: prokuror

KPK shkarkon prokurorin e Apelit në Vlorë, Enrik Haxhiraj

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi sot nga detyra prokurorin e Apelit në Vlorë, Enrik Haxhiraj. Vendimi u dha nga trupa...

Vetingu/ KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Apelit të Vlorës, Pelivan...

TIRANË, 11 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Komisioni i Pavarur i Komunikimit ka shkarkuar ditën e sotme nga detyra prokurorin e Apelit në Vlorë, Pelivan Malaj. Trupa e...

SHBA – Prokurori i Përgjithshëm, William Barr drejt dorëheqjes

UASHINGTON, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, njëkohësisht edhe sekretari i Departamentit amerikan të Drejtësisë, William Barr do të dorëhiqet më...

Kryeprokurori Çela i kërkon ILD-së nisjen e hetimit të shkeljeve të...

TIRANË, 31 tetor/ATSH/ Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela i ka kërkuar Inspektorit të Lartë të Drejtësisë nisjen e procedurës së inspektimit për hetimin e...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK/ Shkarkohet nga detyra prokurori...

TIRANË, 8 shtator /ATSH/ Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot të lërë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin...

SHBA do të jetë në çdo hap për të ndihmuar, Junçaj:...

TIRANË, 30 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Gjon Junçaj, prokurori federal amerikan që ndihmoi në kryerjen e Reformës në Drejtësi në Shqipëri, tha se strukturat e reja...

KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Prokurorisë së Lezhës, Simon Pashuku

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë sot nga detyra prokurorin e Prokurorisë së Lezhës, Simon Pashuku. Vendimi i Komisionit...

KPK konfirmon në detyrë prokurorin e Apelit në Vlorë, Kleanth Zekën

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë prokurorin e Apelit në Vlorë, Kleanth Zekën. Prokurori i Apelit të Vlorës, Kleanth...

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK për kryeprokurorin i Kavajës

TIRANË, 22 tetor/ATSH - Arbi Fortuzi/ Komisioneri Publik ka ankimuar pasditen e së martës vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që konfirmoi në...

Prokurorët dhe gjyqtarët që nuk kaluan Vetingun, Rama: Janë sot grupi...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e Kuvendit se "ka ardhur koha që të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA