Ballina Etiketimet Projekte

Etiketim: projekte

Plani i Veprimit 2021-2025/ Masë e re mbështetje emigrantëve që të...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Kthimi masiv i shtëpive në fshat, në bujtina mbetet një nga prioritetet kyçe të qeverisë dhe mbështetja e emigrantëve mbi një...

Zyra Rajonale për Bashkëpunim Rinor dhe BE mbështesin projekte të reja

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Në kuadër të thirrjes së 4-t për projektpropozime, me mbështetjen e Bashkimit Europian, Zyra Rajonale për Bashkëpunim Rinor (RYCO) nënshkroi kontrata...

Projektet në mandatin e tretë/ Ndërtimi i aeroporteve, porteve turistike dhe...

TIRANË, 20 shkurt /ATSH – I. Vata/-Gjatë bashkëbisedimit me qytetarët në Fier, kryeministri Edi Rama foli edhe për projektet e mëdha që synon për...

Rreth 100 milionë euro investime në Gjirokastër/ Çuçi: Nuk ka të...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/- Ministri i Brendshëm, drejtuesi politik i PS-së në Qarkun e Gjirokastrës, Bledi Çuçi deklaroi sot se “janë rreth 100 milionë euro...

Integrimi europian/ BE, 212 milionë euro investime në mjedis gjatë 10...

TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ Bashkimi Europian ka dhuruar më shumë se 212 milionë Euro për investime në mjedis gjatë 10 viteve të fundit për...

Veliaj: Ja projektet e transformimit të Tiranës në mandatin e tretë...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Në mandatin e tretë të Partisë Socialiste në pushtet, Tirana do të pësojë një transformim të thellë. Kryetari i bashkisë së Tiranës,...

Dy projekte historike nisin këtë vit në Gjirokastër/ Rriten hapësirat publike...

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Brenda vitit 2020 në Gjirokastër fillon zbatimi i dy projekteve të rëndësishme, bypass-it Ura e Naxes-Dunavat dhe vendparkimit për automjetet në...

Programi italo-shqiptar i konvertimit të borxhit për zhvillim/ Përfitojnë 31 bashki...

https://www.facebook.com/aniladenaj.al/videos/417309932559379/?t=2 TIRANË, 9 korrik/ATSH/ 31 bashki do të përfitojnë një financim prej 10 milionë eurosh në kuadër të programit italo-shqiptar të Konvertimit të Borxhit për...

Mbi 120 projekte të suksesshme të IPARD në Shqipëri/ Delegacioni i...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Në 2 thirrjet e hapura nga IPARD në Shqipëri ka pasur mbi 120 projekte të suksesshme. Delegacioni i BE në Tiranë organizoi...

Zvicra, mbështetje projekteve zhvillimore në Lezhë

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Për herë të parë në Shqipëri do të zbatohet një projekt i disiplinimit të ujërave të bardha nga ujërat e zeza,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA