Ballina Etiketimet Projekt

Etiketim: projekt

Kthim në identitet për Urën e Niçës në Pogradec

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Këshilli Kombëtar i Trashëgimisë Kulturore Materiale ka miratuar projektin për kryerjen e ndërhyrjeve konsoliduese, restauruese në Urën e Niçës, në fshatin...

Rritja e standardeve për kontrollin ushqimor, Skënderi takon Cooling

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Bledar Skënderi zhvilloi sot një takim me eksperten lider të projektit të sigurisë...

Shqipëria eksportuese e energjisë, Balluku: Rol, HEC-i i Skavicës dhe TEC-i...

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku  shpjegoi sot ecurinë e disa prej projekteve që po zbatohen në vend, përmes të...

Nis në Durrës projekti “Në Labirint” kundër dhunës ndaj fëmijëve

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Në kuadër të fushatës globale të World Vision: “Duhet një botë e tërë për t’i dhënë fund dhunës ndaj fëmijëve”, World...

Mbështetja e BB-së: Gratë në Shqipëri qasje më të madhe në...

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ “Digital Jobs Albania” është një nismë e re e Bankës Botërore që synon të ndihmojë gratë në Shqipëri të zgjerojnë...

Tirana mirëpret për herë të parë seminarin “eTwinning”, me mësues nga...

TIRANË, 8 shtator/ATSH/ Tirana ka mirëpritur organizimin e seminarit 3-ditor të platformës ndërkombëtare “eTwinning” me fokus kryesor shkëmbimin e përvojave në kushte pandemie për...

Kinema për fëmijët e shtruar në spitale

BARI, 13 korrik /ATSH-ANSA/ - Jo vetëm projeksion i thjeshtë i filmave në repartin e fëmijëve, por edhe një projekt i vërtetë kinemaje, i...

Mbështetje të rinjve në komunitetet rurale/ Prezantohet projekti Rural Albanian Youth

TIRANË, 7 korrik /ATSH/ Prezantimi zyrtar i projektit Rural Albanian Youth (Rural-You) financuar nga Bashkimi Europian u zhvillua sot në Europe House, Tiranë. Rural-You synon...

Fëmijët e projektit “Playmakers” zbresin edhe në stadiumin “Air Albania”

TIRANË, 18 qershor /ATSH/ Në kuadër të projektit “Playmakers”, që organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim UEFA-n dhe kompaninë e famshme “Disney”,...

Pas kryeqytetit, projekti “Playmakers” mbërrin edhe në Elbasan

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ Projekti “Playmakers”, i organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, në bashkëpunim me kompaninë e famshme të Disney-t dhe UEFA-n ka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA