Ballina Etiketimet Progresraport

Etiketim: progresraport

Spiropali: Progresraporti flet për proces të rregullt zgjedhor

TIRANË, 25 tetor/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali  duke folur sot në Kuvend u shpreh se, sipas progresraportit të KE,...

Meta: Funksionimi i institucioneve demokratike mbetet prioritet

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Kreu i delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, ambasadori Luigi Soreca i dorëzoi sot Presidentit Meta raportin vjetor të progresit të...

Progresraporti i KE-së, vlerësohet miratimi i ligjit për sigurimin e detyrueshëm

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Komisioni Evropian në progresraportin për Shqipërinë ka vlerësuar në veçanti miratimin e ligjit “Për sigurimin e detyrueshëm në sektorin e transportit”. Në...

Progresraporti i BE-së për Shqipërinë/ Gjonaj: Vlerësime pozitive për ecurinë e...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, shprehu sot krenari dhe mirënjohje për rolin e ministrisë në ecurinë e Reformës në Drejtësi dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA