Ballina Etiketimet Procedura

Etiketim: procedura

Dixhitalizimi i procedurave mjekësore/ Online edhe raportet shëndetësore

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm i Kujdesit Shëndetësor ka informuar se mjekët e familjet po trajnohen online për sistemin e ri...

8 695 mjekë të kujdesit parësor çdo ditë në shërbim të...

TIRANË, 22 maj/ATSH/ 8 695 profesionistë në Kujdesin Shëndetësor Parësor janë çdo ditë në shërbim të qytetarëve për të ofruar shërbim shëndetësor cilësor afër...

Nga sot nis testimi serologjik, procedura sesi do të kryhet

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Duke nisur nga sot, në Shqipëri do të aplikohet një testim i ri për identifikimin e koronavirusit, testi serologjik. Drejtorja e sektorit...

TUNIZI – Procedime penale për pacientët që përhapin koronavirusin

TUNIZ, 7 prill /ATSH-AFP/- Ministri i Brendshëm tunizian, Hichem Mechichi, tha sot se njerëzit e sëmurë me COVID-19 mund të ndiqen penalisht nëse nuk...

Paga e luftës/ Mbështetja e qeverisë për të punësuarit në biznes,...

TIRANË, 28 mars/ATSH/ Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milionë lekë do të...

POLONI – Procedura disiplinore kundër gjyqtarëve kundërshtues

VARSHAVË, 16 dhjetor /ATSH-DPA/ - Polonia do të fillojë procedurë disiplinore kundër dy gjyqtarëve, të cilët i kërkuan Gjykatës Supreme të japë opinion mbi...

“Mjekë për Shqipërinë”, shpallen procedurat e pranimit për mjekë të përgjithshëm...

TIRANË, 27 shtator/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes ka shpallur procedurat e pranimit dhe emërimit të mjekëve në institucionet shëndetësore publike në Republikën e...

“Mësues për Shqipërinë”, procedura e plotë e punësimit të mësuesve

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ - Pas mbylljes së fazës së parë të aplikimit në portalin "Mësues për Shqipërinë” tanimë konkurrentët do t'i nënshtrohen testimit që...

Tarifat dhe bursat, Shahini: Buxheti në dispozicion të universiteteve

TIRANË, 28 janar/ATSH-Maela Marini/ Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, informoi sot mbi procesin e jetësimit të vendimeve të qeverisë për tarifat dhe bursat. Përmes një deklarate...

DPT, regjistrimi si person fizik, me xhiro vjetore 5-8 milionë lekë

https://www.facebook.com/AdministrataTatimore/videos/2012433402400194/ TIRANË, 21 shtator/ATSH/ - Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, të shoqëruar nga një video, shpjegon rrugën që mund...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA