Ballina Etiketimet Prizren

Etiketim: Prizren

FOTO/ Trashëgimia kulturore e Korçës ‘udhëton’ në Prizren

TIRANË, 20 prill /ATSH/ - Ekspozita "Përmes Trashëgimisë, nga Korça në Prizren" e inspiruar nga kalendari kulturor Shqipëri- Kosovë 2019, u hap ditën e...

Foto/ Balzaku i letrave shqipe, si lexoheshin në fshehtësi veprat e...

PRIZREN, 6 dhjetor/ATSH-Z.Tosku/- Sulejman Krasniqi, shkrimtari i madh shqiptar i njohur ndryshe si Balzaku i letrave shqipe, është përkujtuar në ditën e tij të...
video

Shtatoret e tre liderëve historikë në Prizren, Rama: Udhëheqës shenjues të...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/380414029364885/ TIRANË, 25 nëntor/ATSH/- Shtatoret e tre liderëve historikë, Ymer Prizreni, Abdyl Frashëri dhe Sulejman Vokshi u përuruan sot në Kompleksin Monumental të Lidhjes Shqiptare...

FOTO/ Ansambli “Isuf Myzyri” i Elbasanit çmim të parë në Prizren

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/- Ansambli Popullor "Isuf Myzyri" u shpall fitues i çmimit të parë në festivalin e këngës popullore "Kënga qytetare na bashkon në...

FOTO/ Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim edhe në turizëm

TIRANË, 2 nëntor /ATSH/ - Përfaqësues të bashkisë së Beratit morën pjesë në datat 1 dhe 2 nëntor në Konferencën Ndërkombëtare për turizmin, zhvilluar...

Prizreni, parking publik për makinat

PRISHTINË, 14 gusht/ATSH/ - Prizreni nga sot ka parkingun e parë publik me kapacitet për 100 makina, prapa Shtëpisë së Bardhë. Për shkak të afërsisë...

Klosi: Pushuesit nga Kosova, besnikë të shkëlqyer të bregdetit shqiptar

TIRANË,10 gusht /ATSH/ - Një ofertë e përbashkët turistike për Shqipërinë dhe Kosovën për një bashkëpunim në fushën e turizmit është diskutuar midis ministrit...

Prizren, TIKA restauron shkollën “Ruzhdije”

PRISHTINË, 9 gusht/ATSH/- Shkolla "Ruzhdije", në Prizren do t'i nënshtrohet restaurimit, falë investimit të Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim, TIKA. Kryetari i komunës së...

“Sofra e mërgimtarit”, përçon vlera të mirëfillta kulturore shqiptare

PRISHTINË, 1 gusht/ATSH/.- Ansambli “Emin Duraku” nga Zhuri dhe grupe e solistë të tjerë performuan këngë e valle në Shatërvan të Prizrenit për bashkatdhetarët,...

FOTO- Prizren, restaurohet një ndërtesë e trashëgimisë kulturore

PRISHTINË, 7 korrik/ATSH/.- Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren ka vazhduar edhe këtë vit restaurimin e ndërtesave të Trashëgimisë Kulturore, ku një ndër to...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA