Ballina Etiketimet Prezantim

Etiketim: prezantim

Alicia Keys prezantuesja e “Grammy Awards” 2019

TIRANË, 16 janar /ATSH/ - Alicia Keys do prezantojnë çmimet "Grammy Awards" këtë vit. "Unë e di se çfarë ndjen kur je në skenë dhe...

FOTO/ Dokumenti strategjik i pyjeve, shtim me 20% fondit pyjor

TIRANË, 11 dhjetor /ATSH/- Përmes një dokumentari strategjik për pyjet, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka prezantuar menaxhimin e pyjeve, ndarjen e...
video

“Fondacioni 5”, Rama: Lorik Cana, kapiteni që frymëzon

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/361405091330755/ TIRANË, 5 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ "Jam i bindur se nuk ka mbaruar historia e Lorik Canës si kapiteni që frymëzon", tha sot në mbrëmje Kryeministri Edi...

Buxheti 2019 për Kulturën, rritje me 8%

TIRANË,7 nëntor /ATSH - A.ALLA / - ''Buxheti i Ministrisë së Kulturës për vitin 2019 ka një rritje prej 8% krahasuar me vitin e...

Rama prezanton zv.ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama prezantoi sot zëvendësministrin e ri të Brendshëm Sandër Lleshaj, të cilit i janë deleguar kompetencat e ministrit të...

“Festa e Integrimit”, Shqipëria përkrah 9 kulturave të tjerave në Gjermani

TIRANË, 8 Tetor /ATSH/ -"Festa e Integrimit: të gjithë të bashkuar", ishte titulli i aktivitetit ndërkulturor të organizuar nga Bashkia e qytetit Viersen në...

FOTO/ BE njeh Shqipërinë përmes kulturës

TIRANË,5 tetor /ATSH/ - “Pa dyshim edhe Austria dhe Be-ja, do të arrijnë ta “lexojnë” Shqipërinë edhe përmes këtij “medium“ tjetër, që e shpall...

Pas MTV Europe Music Awards, Rita Ora në moderimin e një...

TIRANË,14 gusht /ATSH/ - Është hera e dytë që këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora i besojnë moderimin e një eventi të rëndësishëm...

TEHERAN – Media: Irani prezanton ”Fateh Mobin”, raketën e gjeneratës së...

TEHERAN, 13 gusht /ATSH-AFP/ - Ministri iranian i Mbrojtjes prezantoi sot një raketë balistike të gjeneratës së re, raportoi agjencia e lajmeve ''Tasnim'', duke...

Alpet shqiptare, atraksioni i veçantë turistik

- Prezantohet projekti "Alpet Shqiptare Traditë dhe mite" - TIRANË, 13 korrik/ATSH/.- Duket e pazakontë që në mes të sezonit veror, të plazhit e të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA