Ballina Etiketimet President

Etiketim: president

Meta: Çdo përpjekje për zbatimin kushtetues të reformës në drejtësi

TIRANË, 23 Maj /ATSH/ - “Presidenti i Republikës, i ka bërë të gjitha përpjekjet e mundshme deri tani, në mënyrë transparente e sistematike, të...

UKRAINË – Presidenti thërret zgjedhje të parakohshme

KIEV, 21 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti i ri ukrainas, Volodimir Zelenski thërriti sot, një ditë pas emërimit të tij, zgjedhje legjislative të parakohshme më...

UKRAINË – Zelensky merr zyrtarisht postin e presidentit

KIEV, 20 maj /ATSH-ANSA/ - Presidenti i sapozgjedhur i Ukrainës Vladimir Zelensky, u betua në parlamentin ukrainas, Rada, mes duartrokitjeve të deputetëve, pesë ish-presidentëve,...

Meta: Shqipëria nuk ka pse të shkojë në konfrontim

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Presidenti Ilir Meta ka deklaruar sot se Shqipëria nuk ka pse të shkojë në konfrontim për interesa tërësisht egoiste...

SHKUP – Stevo Pendarovski merr zyrtarisht postin e presidentit

SHKUP, 13 maj /ATSH-MIA/ - Presidenti i parë i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mori dje zyrtarisht funksionet e tij, duke u shprehur se...

VILNIUS – Lituania voton për të zgjedhur presidentin e ri

VILNIUS, 12 maj /ATSH-AFP/ - Lituanezët nisën sot votimin për të zgjedhur presidentin e tyre, me shpresën që ai të ulë hendekun mes të...

KINEMA – Smith: Fillimisht një rol presidenti, pastaj gara presidenciale

BERLIN, 11 maj /ATSH-DPA/ - Përpara se të garoj për president, do të ishte më mirë të luaja një rol presidenti, deklaroi sot aktori...

BRUKSEL – 427 milionë europianë rinovojnë PE-në

BRUKSEL, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Mungojnë më pak se dy nga zgjedhjet për në Parlamentin Europian, kur pothuajse 427 miliona qytetarë evropianë do të...

GREQI – Cipras: Weber nuk është presidenti ideal i BE

ATHINË, 9 maj  /ATSH-ANSA/ - Për Bashkimin Europian duhet një president komisioni "i cili mbështet unitetin, demokracinë dhe solidaritetin e BE-së'', deklaroi kryeministri grek,...

MV – Pendarovski: Do të jem president i të gjithëve

SHKUP, 6 maj /ATSH-ANSA/ - Stevo Pendarovski u shpall fitues i zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Ai falënderoi mbështetësit e tij maqedonas dhe shqiptarë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA