Ballina Etiketimet Prage

Etiketim: Prage

PRAGË – Rreth 20% e popullsisë vuajnë nga sindroma ”burnout”

PRAGË, 14 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Njëzet për qind e shtetasve çekë sot vuajnë nga sindroma "burnout" dhe "nuk janë në gjendje të përballojnë stresin...

PRAGË – Qeveria e Andrej Babis i mbijeton mocionit të mosbesimit

PRAGË, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria çeke e kryeministrit miliarder, Andrej Babis i mbijetoi sot, siç pritej, një mocion mosbesimi të bërë nga opozita...

PRAGË – Babis: Nuk do të jap dorëheqjen

PRAGË, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Kryeministri çek, miliarderi Andrej Babis i akuzuar për shpërdorimin e fondeve europiane dhe për dërgimin e djalin e tij...

FOKUS – Edhe Praga refuzon t’i bashkohet paktit të OKB-së për...

PRAGË, 14 nëntor /ATSH-AFP/ - Edhe qeveria çeke refuzoi sot t'i bashkohet paktit të OKB-së për migracionin, duke marrë shembull nga disa shtete të...

PRAGË – Kryeministri çek në sprovën e një mocioni mosbesimi, pas...

PRAGË, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Opozita çeke vendosi sot të nisë një mocion mosbesimi ndaj kryeministrit Andrej Babis, pas publikimeve të pabesueshme të djalit...

PRAGË – Babis: Nevojitet plan gjithëpërfshirës europian për frenimin e migracionit

PRAGË, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri çek, Andrej Babis i njohur për qëndrimet e tij kundër migrantëve u shpreh në një komunikatë për shtyp...

HISTORI – Pranvera e magjishme e humbur e Pragës

ROMË, 23 gusht /ATSH-ANSA/ - Pas gjysmë shekulli më vonë janë librat e historisë ata që ruajnë ''Pranverën e Pragës'', të atij eksperimenti të...

FOTO /Shqipëria pjesë e festivalit të parë ndërkombëtar të ngjyrave të...

TIRANË,9 gusht /ATSH/ - Shqipëria mori pjesë në festivalin e parë ndërkombëtar të ngjyrave të ujit. Gjashtë artistë përfaqësuan Shqipërinë në këtë festival ndërkombëtar që...

PRAGË – Babis: Kërkesa italiane për imigrantët është një “rrugë drejt...

PRAGË, 15 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri çek, biznesmeni Andrej Babis e cilësoi sot si "rrugë drejt ferrit" kërkesë e bërë nga Italia për partnerët...

PRAGË – Babis rimerr postin e kryeministrit

PRAGË, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Miliarderi ish-komunist çek, Andrej Babis, lëvizja populiste ANO e të cilit fitoi zgjedhjet legjislative në muajin tetor, u riemërua...

MOST POPULAR

HOT NEWS