Ballina Etiketimet Portugali

Etiketim: portugali

Eliminatoret e Europianit 2022/ Kombëtarja e femrave vijon përgatitjet për sfidat...

TIRANË, 25 nëntor /ATSH/ -Ka nisur në fillim të javës grumbullimi i Kombëtares A së femrave në kuadër të dy ndeshjeve zyrtare për eliminatoret...

LISBONË – Portugalia zgjat gjendjen e urgjencës shëndetësore

LISBONË, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjendja e urgjencës shëndetësore, në fuqi në Portugali që nga 9 nëntori, u zgjat sot deri më 8 dhjetor...

MOTO GP – Portugalia, stacioni i fundit për këtë sezon

MILANO, 20 nëntor /ATSH-AA/ - Gara e 14-të dhe e fundit e sezonit në Kampionatin Botëror MotoGP do të mbahet në Portugali. Raundet kualifikuese të...

PORTUGALI – INE: Virusi ka shkaktuar kolapsin e turizmit

LISBONË, 16 nëntor /ATSH-AFP/ - Portugalia priti gati 10 milionë më pak turistë të huaj midis janarit dhe shtatorit, sesa gjatë së njëjtës periudhë...

LISBONË – Portugalia zgjeron territoret e prekura nga kufizimet shëndetësore

LISBONË, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Kufizimet shëndetësore, që hynë në fuqi këtë javë në pjesën më të madhe të Portugalisë, me një gjendje të...

PORTUGALI – Spitalet nën presion nga shtimi i numrit të pacientëve...

LISBONË, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Që nga mesi i tetorit, numri i rasteve të reja ditore është trefishuar në Portugali, duke tejkaluar 6 000...

COVID-19 – Portugalia shpall gjendjen e urgjencës shëndetësore

LISBONË, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - E gjithë Portugalia do të jetë në një gjendje urgjence shëndetësore nga e hëna, për të paktën dy javë,...

LISBONË – Portugalia i nënshtrohet bllokimit të pjesshëm antiCOVID-19

LISBONË, 4 nëntor /ATSH-AFP/ - Pjesa më e madhe e Portugalisë iu nënshtrua sot një bllokimi të pjessshëm, më fleksibël se ai në pranverë,...

PORTUGALI – Kryeministri Costa kërkon gjendje të re të jashtëzakonshme

LISBONË, 2 nëntor /ATSH-AA/ - Kryeministri portugez, Antonio Costa tha sot se i ka kërkuar presidentit të miratojë një gjendje të jashtëzakonshme, që do...

COVID-19 – Portugalia drejt dekretimit të gjendjes së jashtëzakonshme

LISBONË, 2 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria portugeze synon të dekretojë gjendjen e urgjencës shëndetësore për të pasur më shumë pushtet dhe për të mundur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA