Ballina Etiketimet Portret

Etiketim: portret

PORTRET – David Sassoli nga emisioni i lajmeve në krye të...

ROMË, 11 janar /ATSH-AFP/ - Italiani David Sassoli, i cili vdiq sot në moshën 65-vjeçare, kryesoi Parlamentin Europian që nga viti 2019, mandat i fituar...

PORTRET – Zoran Zaev alias arkitekti i ndryshimeve në Maqedoninë e...

SHKUP, 24 dhjetor /ATSH-AA/ - Zoran Zaev, i cili dha dorëheqjen si kryeministër dhe kryetar i partisë së tij, pas humbjes së Lidhjes Socialdemokrate...

PORTRET – Armin Laschet i priruri për konsensus dhe jo konfrontim

BERLIN, 26 shtator /ATSH-DPA/ - Si udhëheqës i kristian-demokratëve konservatorë (CDU) që nga janari dhe pasardhës i natyrshëm i Angela Merkelit, Armin Laschet fillimisht...

PORTRET – Annalena Baerbock e gjelbra që kërkon fillimin e ri

BERLIN, 26 shtator /ATSH-DPA/ - Si adoleshente, Annalena Baerbock ishte një atlete premtuese, ndërkohë që disiplina e saj më e parapëlqyer edhe sot është...

PORTRET – Olaf Scholz pragmatiku në ngjitje i social-demokratëve

BERLIN, 26 shtator /ATSH-DPA/ - Një performancë solide e fushatës nga Olaf Scholz, ministri i Financave i Gjermanisë dhe zëvendës i kancelares Angela Merkel,...

PORTRET – Kush është Joe Biden?

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Joe Biden, i cili kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij në Uashington si senator demokrat dhe...

PORTRET – Kush është Kamala Harris?

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Kamala Harris i bashkohet Shtëpisë së Bardhë jo vetëm si zëvendëspresidente e Joe Biden, por edhe si afrikano-amerikania e...

PORTRET – Joe Biden veterani i jetës politike amerikane

UASHINGTON, 7 nëntor /ATSH-AFP/ - Një veteran i jetës politike amerikane, Joe Biden ka përjetuar ulje dhe ngritje në karrierën e tij të gjatë...

PORTRET – Donald Trump ish-manjati i pasurive të patundshme dhe ylli...

UASHINGTON, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Rritja befasuese e popullaritetit të presidentit të SHBA, Donald Trump ka hedhur poshtë shumë supozime dhe tabu, ndërkohë që...

PORTRET – Joe Biden demokrati që synon të rrëzojë Trump

UASHINGTON, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Joe Biden ka kaluar pjesën më të madhe të jetës së tij duke shërbyer në Uashington, si senator i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA