Ballina Etiketimet Porte

Etiketim: porte

GREQI – ”Medea” mbyll portet kryesore të vendit

ATHINË, 16 shkurt /ATSH-ANA/ - Të gjitha lundrimet nga portet kryesore greke të Pireut, Rafinas dhe Lavrios janë ndaluar për shkak të erërave të forta...

“Gati të nisë puna për portin turistik të Sarandës, së shpejti...

TIRANË, 7 shkurt/ATSH/ “Porti i Sarandës është gati, i ka marrë të gjitha lejet dhe do fillojë puna për ta transformuar në port turistik”. Kështu...

Zhvillimi i porteve turistike/ Rama: Porto Palermo, xhevahiri më i shkëlqyeshëm...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndërtimi i porteve turistike do të krijojë një zinxhir ekonomik që vjen nga deti, gjë...

Volumi i transportit të mallrave në porte u përmirësua në tetor

  TIRANË, 28 nëntor/ATSH/ Volumi i mallrave të ngarkuara/shkarkuara në porte, në muajin tetor të këtij viti llogaritet 399 mijë ton dhe rezulton 10,4% më...

Një makinë godet portën e kancelarisë së Merkelit

BERLIN, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Një makinë ka goditur portën e kancelarisë së Angela Merkelit në Berlin, konfirmoi sot një zëdhënës i policisë pa...

Shqipëria hyn në hartën e turizmit të detit/ Porte turistike në...

TIRANË, 21 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama u ndal sot tek infrastruktura portuale, ku deklaroi se së shpejti do të fillojë transformimi i madh...

“Nuk do të presim mandatin e tretë për dy portet e...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ "Nuk do të presim mandatin e tretë për dy porte të Vlorës, sepse ky që është atje në qytet do të...

GREQI – Rihapen gjashtë porte për anijet turistike

ATHINË, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Greqia rihapi sot gjashtë portet kryesore për anijet turistike, për herë të parë për këtë sezon turistik, të goditur...

COVID-19 – Greqia hap portet për kroçerat turistike

ATHINË, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Greqia njoftoi do të hapë gjashtë portet e saj më të mëdha për kroçerat turistike duke filluar nga e...

STRASBURG – SYRIZA: Vetoja e Macron minon stabilitetin e Ballkanit

STRASBURG, 21 tetor /ATSH/ - Vetoja e presidentit Francez Emmanuel Macron kundër pranimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE do t'u hapë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA