Ballina Etiketimet Porte

Etiketim: porte

Projektet për zhvillimin e porteve në vend

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Porti i jahteve që do të ndërtohet nga EMAR Group parashikohet ta kthejë Durrësin në një nga portat kryesore të Mesdheut...

Porti i ri i Durrësit dorëzohet brenda këtij mandati

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Objektivi strategjik i qeverisë shqiptare për zhvillimin e transportit detar është ridimensionimi i infrastrukturës portuale dhe transportit detar, përmes zgjerimit të...

Balluku: Rrjeti i porteve dhe aeroporteve, nxitje për turizmin

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në prezantimin e programit për infrastrukturën dhe energjinë në Kuvend tha se, “objektivi strategjik...

Gjithçka në mandatin e tretë lidhet me ekonominë

TIRANË, 25 gusht /ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se, gjithçka kemi bërë në këtë mandat të dytë dhe gjithë çfarë do të...

Aplikim online për ankorimet në porte, Rama: Pa vonesa burokratike

  TIRANË, 15 gusht/ATSH/ Të gjithë ata që duan të vizitojnë Shqipërinë dhe zgjedhin detin si portë hyrëse, mund të ankorohen në brigje përmes një...

COVID-19 – Spanja rihap portet për anijet turistike

MADRID, 29 maj /ATSH-AFP/ - Anijet turistike ndërkombëtare do të jenë në gjendje të ankorohen në portet spanjolle duke filluar nga 7 qershori, njoftoi...

INSTAT: Volumi i mallrave të përpunuara në porte në fund të...

TIRANË, 28 maj /ATSH/ Volumi i mallrave të përpunuara në portet e vendit, shënoi rritje të konsiderueshme, gjatë muajit prill 2021, duke kaluar nivelin...

Tentuan të ndërtonin një mol, Policia e Sarandës vë në pranga...

TIRANË, 30 prill/ATSH/ Policia e Sarandës ka ndaluar dhe prangosur 2 persona, që kishin mbushur një pjesë ujore të bregut të detit në Sarandë,...

Volumi i mallrave të ngarkuara dhe shkarkuara në porte rritje vjetore...

TIRANË, 28 prill /ATSH/ Volumi i mallrave të ngarkuara dhe shkarkuara në porte në muajin mars, ka pësuar një rritje rekord, krahasuar me të...

Fuqizim ekonomisë dhe turizmit/ Shqipëria, 4 porte të reja turistike dhe...

TIRANË, 20 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, përveç aeroporteve, Shqipëria do të ketë edhe 4 porte të reja turistike dhe 2...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA