Ballina Etiketimet Port

Etiketim: port

Durrës/ Janar-nëntor 2018, përpunohen mbi 122 mijë kontejnerë TEU

TIRANË, 15  dhjetor/ATSH/- Gjatë periudhës janar-nëntor të këtij viti në portin e Durrësit janë përpunuar 122.394 kontejnerë TEU (njësi kontejnerike) gjithsej.  Shifra e 11-mujorit të vitit...

Durrës- Festat e fundvitit, lundrime shtesë për transportin e udhëtarëve

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës – Ankona e kthim gjatë periudhës 16 dhjetor 2018 – 7 janar 2019...

FRANCË – Kapet në një port më shumë se 1,6 tonë...

PARIS, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - Dje u kapën më shumë se 1,6 tonë kokainë në portin tregtar të Kaen (veriperëndim të Francës), e fshehur...

Durrës/ Tragetet në janar-nëntor, 7% më shumë mallra se në 2017

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ - Tragetet e linjave Durrës–Bari dhe Durrës–Ankona e kthim gjatë periudhës janar-nëntor të këtij viti kanë transportuar më shumë mallra dhe...

Durrës- Përpunohen katër anije me 11 mijë tonë mallra

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/- Në portin e Durrësit katër anije tregtare me rreth 11 mijë tonë mallra po përpunohen në kalatat 1 - 5 të...

Durrës- Fundjavat, më shumë udhëtarë e automjete me tragete

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/- Mbi 34 mijë udhëtarë kanë preferuar të lundrojnë me tragete nga/drejt Durrësit gjatë muajit nëntor të këtij viti. Nga të dhënat operative...

Durrës- 17.276 udhëtarë me tragete në dy javët e para të...

TIRANË, 15 nëntor /ATSH/- Në dy javët e para të muajit nëntor, tragetet janë shfrytëzuar nga 17.276 udhëtarë me 3430 autovetura gjithsej. Nga të dhënat...

Në 10 muaj, mbi 3 milionë tonë mallra eksport-import me anije...

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/- Në kalatat e portit të Durrësit në periudhën 10-mujore janar-tetor 2018 janë përpunuar 3 milionë e 17 mijë tonë mallra, të...

Ankorohen dy jahte në portin e Durrësit

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/- Dy jahte janë ankoruar paraditen e sotme në kalatën 4 të portit të Durrësit. Jahti “La Grace” me gjatësi 23 metra ka...

Janar-tetor 2018, përpunohen 1702 mjete lundruese në portin e Durrësit

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/- Gjatë periudhës janar-tetor të këtij viti në portin e Durrësit janë ankoruar 1702 mjete lundruese, mes të cilave 462 anije tregtare dhe...

MOST POPULAR

HOT NEWS