Ballina Etiketimet Popullsi

Etiketim: popullsi

MV -Pendarovski nënshkruan Dekretin e Ligjit për Regjistrim të Popullsisë

SHKUP, 25 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, nënshkroi Dekretin për shpalljen e Ligjit për Regjistrimin e Popullsisë. Në njoftimin e...

AZERBAJXHAN – Gjysma e popullsisë së Karabahut zhvendoset nga luftimet

STEPANAKERT, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Gjysma e popullsisë së Nagorni-Karabahut, rreth 75 000 persona, janë zhvendosur nga luftimet mes këtij territori separatist, të populluar...

GJENEVË – OBSH: 10 % e popullsisë botërore me COVID-19

GJENEVË, 5 tetor /ATSH-DPA/ - Qindra miliona persona mund të jenë infektuar tashmë me koronavirusin e ri, shumë më tepër sesa numri aktual prej...

SPANJË – Kufizohet lëvizja për 13% të popullsisë së Madridit

MADRID, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Epiqendra e epidemisë COVID-19 në Spanjë, rajoni i Madridit njoftoi sot një kufizim të lirisë së lëvizjes për rreth...

Meta: Shqipëria po tkurret dhe po plaket me ritme thellësisht dramatike

TIRANË, 25 gusht /ATSH/ - “Shqipëria po tkurret dhe po plaket me ritme thellësisht dramatike, si asnjë shtet tjetër në Europë”, deklaroi sot presidenti...

MV – Rritje negative natyrore e popullsisë dhe plakje e saj

SHKUP, 25 korrik /ATSH-MIA/ - Sipas vlerësimit të numrit të popullsisë, në fund të vitit të kaluar Maqedonia e Veriut kishte 2 076 255...

DEMOGRAFI – Për herë të parë pas 10 vitesh Portugalia shënon...

LISBONË, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Popullsia e Portugalisë u rrit në 2019 për herë të parë pas 10 vitesh, në 10,3 milionë banorë, sipas...

FOKUS – 5% e popullsisë spanjolle e infektuar me COVID-19

MADRID, 13 maj/ATSH-AFP/- Sipas një studimi të publikuar sot nga qeveria, vetëm 5% e popullsisë spanjolle është infektuar me koronavirusin e ri, por kjo...

DEMOGRAFI – Numri i fëmijëve nën 14 vjeç në Japoni, më...

TOKIO, 5 maj /ATSH-AA/- Numri i fëmijëve të moshës nën 14-vjeçare në Japoni, arriti në rreth 15 milionë duke shënuar nivelin më të ulët...

DEMOGRAFI – Popullsia e Egjiptit arrin në 100 milionë

KAJRO, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Popullsia egjiptiane arriti 100 milionë banorë. ''Tashmë Egjipti është në rangun e vendeve arabe më të populluara dhe i treti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA