Ballina Etiketimet Pompeo

Etiketim: pompeo

GREQI – Pompeo: Dy palët në Nagorni-Karabah t’i japin fund dhunës

SUDA, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Azerbajxhanit dhe separatistëve armenë në konflikt në Nagorni-Karabah t'i japin fund...

ATHINË – Pompeo: Zgjidhje paqësore e konfliktit Turqi-Greqi

ATHINË, 28 shtator /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo iu bashkua sot homologut të tij grek në thirrjen për një zgjidhje paqësore...

FOKUS – Dendias & Pompeo: Prioritet integrimi i Ballkanit Perëndimor në...

SELANIK, 28 shtator /ATSH-ANA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Greqia ritheksojnë mbështetjen e tyre për integrimin e të gjitha vendeve të Ballkanit...

GREQI – Takim Dendias-Pompeo në kuadër të qetësimit të tensioneve në...

ATHINË, 28 shtator /ATSH-ANA/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo filloi sot në Greqi bisedimet në kuadër të qetësimit të tensioneve në Mesdheun...

SHBA – Pompeo: I etur për të dëgjuar pikëpamjet e partnerëve...

UASHINGTON, 26 shtator /ATSH-ANSA/ - Jam i etur për të dëgjuar pikëpamjet e partnerëve italianë për teknologjinë G5, deklaroi sekretari i Departamentit amerikan të...

SHBA – Pompeo: Sanksione të reja ndaj Ministrisë iraniane të Mbrojtjes

UASHINGTON, 21 shtator /ATSH-DPA/ - SHBA-ja do të vendosë sanksione ndaj Ministrisë iraniane të Mbrojtjes dhe njësive të tjera të lidhura me ushtrinë, që...

PARIS – Pompeo: Greqia dhe Turqia të heqin dorë nga përshkallëzimi...

PARIS, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Turqisë dhe Greqisë të heqin dorë nga çdo përshkallëzim ushtarak...

UASHINGTON – Pompeo: SHBA tërheq ambasadorin e saj nga Kina

UASHINGTON, 14 shtator /ATSH-AA/- Ambasadori amerikan në Kinë, Terry Branstad, është larguar mes përkeqësimit të marrëdhënieve bilaterale, njoftoi sekretari i amerikan Shtetit, Mike Pompeo. "Falënderoj...

DOHA – Pompeo: Negociatorët afganë të shfrytëzojnë mundësinë për të bërë...

DOHA, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot qeverisë afgane dhe talebanëve, pjesëmarrëse në bisedimet për paqe ndërafgane...

SHBA – Pompeo: Pas helmimit të Navalnyt qëndron Moska

UASHINGTON, 10 shtator /ATSH-ANSA/ - Helmimi i opozitarit të njohur rus, Alexei Navalny me sa duket është orkestruar nga zyrtarë të lartë në Moskë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA