Ballina Etiketimet Pompeo

Etiketim: pompeo

Bushati takon Sekretarin e Shtetit të SHBA-së

TIRANË, 27 prill/ATSH/ - Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim me Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike...

SHBA – Pompeo nis turin në NATO, Arabinë Saudite, Jordani dhe...

UASHINGTON, 27 prill /ATSH-AFP/ - Kreu i sapo emëruar i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo, i cili sapo bëri betimin në postin e ri, do...

SHBA – Një komision i Senatit kundër Pompeo-s si sekretar Shteti

UASHINGTON, 21 prill /ATSH-AFP/ - Komisioni i Punëve të Jashtme të Senatit amerikan pritet të votojë kundër emërimit të Mike Pompeo-s si sekretar Shteti,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA