Ballina Etiketimet Pompeo

Etiketim: pompeo

Forcat e Armatosura, faktor stabiliteti anembanë botës/ SHBA vlerëson kontributin e...

TIRANË, 14 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Forcat e Armatosura Shqiptare janë faktor stabiliteti, paqeje dhe sigurie kudo ato shërbejnë anembanë globit. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi shprehet...

SHBA – Pompeo konsideron përfshirjen e Kubës si sponsore e terrorizmit

UASHINGTON, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo po konsideron vendosjen e Kubës në listën e shteteve sponsorizuese për terrorizmin. Një lëvizje...

SHBA – Pompeo: Shumë gjasa që Rusia qëndron pas sulmit kibernetik

UASHINGTON, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo deklaroi se kishte shumë gjasa që Rusia të qëndronte pas një sulmi kibernetik...

RIAD – Pompeo viziton Arabinë Saudite, takohet me princin e kurorës

RIAD, 23 nëntor /ATSH-SPA/ - Mohammed bin Salman bin Abdulaziz, Princi i Kurorës, zëvendëskryeministër dhe ministër i Mbrojtjes, u takua sot këtu me sekretarin...

GJEORGJI – Pompeo në vizitë zyrtare

TBILISI, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo shprehu sot mbështetjen e tij për "sovranitetin" e Gjeorgjisë, në një kohë kur...

SHBA – Pompeo tur vizitash pavarësisht zgjedhjeve presidenciale

UASHINGTON, 11 nëntor /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo njoftoi një tur vizitash në shtatë vende aleate në Europë, Kaukaz dhe Lindjen...

SHBA – Pompeo: Veprimet ushtarake nuk janë mënyra për zgjidhjen e...

UASHINGTON, 10 tetor /ATSH-ANA/ - Kërcënimet dhe aktivitetet ushtarake nuk janë mënyra për të zgjidhur tensionet në Mesdheun Lindor, deklaroi sekretari i Shtetit, Mike...

KROACI – Pompeo: Negativ me COVID-19

DUBROVNIK, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo deklaroi sot se kishte rezultuar negativ me COVID-19, pas njoftimit nga presidenti amerikan,...

SHBA – Pompeo: Investimet e Huawei në Europë mbërrijnë me veprime...

UASHINGTON, 2 tetor /ATSH-DPA/ - Investimet e gjigantit kinez të teknologjisë Huawei në Europë mbërrijnë me veprime grabitqare, deklaroi sekretari i Shtetit i SHBA...

ZAGREB – Pompeo viziton Kroacinë, në fokus të bisedimeve Ballkani Perëndimor

ZAGREB, 1 tetor /ATSH-ANSA/ - Pas Greqisë dhe Italisë, sekretari i Shtetit i SHBA, Mike Pompeo do të vizitojë nesër Kroacinë, si pjesë e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA