Ballina Etiketimet Poloni

Etiketim: Poloni

BRUKSEL – Von der Leyen: Nuk lejojmë vënien në rrezik të...

BRUKSEL, 19 tetor /ATSH-ANSA/ - Për sa i përket respektimit të shtetit të së drejtës në Poloni, ne nuk do të lejojmë që vlerat...

FOKUS – Polonia: Lukashenko po përdor fëmijët në krizën migratore kufitare

VARSHAVË, 16 tetor /ATSH-PAP/ - Përfaqësuesi i Përhershëm polak në Bruksel u tha vendeve anëtare të BE-së se Bjellorusia po përdor fëmijët në një...

BRUKSEL – Von der Leyen: Veprime kundër Varshavës për vendimin kushtetues...

BRUKSEL, 13 tetor /ATSH-DPA/ - Kreu i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kërcënoi sot se do të ndërmarrë veprime kundër Varshavës në përgjigje...

Shqipëri – Poloni, FSHF: Hyrja e tifozëve në 18:00

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Kombëtarja shqiptare e futbollit, luan mbrëmjen e sotme në orën 20:45 ndeshjen e vlefshme për grupin I të eliminatoreve të botërorit...

Sfida ndaj Polonisë, Reja: Do të luajmë shanset deri në fund 

TIRANË, 11 tetor/ATSH/ Kombëtarja shqiptare e futbollit përballet nesër në orën 20:45 me Poloninë në sfidën e vlefshme për grupin I të eliminatoreve të...

Sfida me Poloninë, Kombëtarja rinis përgatitjet

TIRANË, 11 tetor/ATSH/ Kombëtarja shqiptare është kthyer në atdhe pas fitores në transfertë ndaj Hungarisë të shtunën mbrëma. Kuqezinjtë kanë udhëtuar menjëherë pas ndeshjes drejt...

POLONI – Morawiecki: BE nuk mund t’u vendosë vendeve anëtare ligje...

VARSHAVË, 11 tetor /ATSH-ANSA/ - Roli i Bashkimit Evropian është të mbështesë  zhvillimin e vendeve, pa u imponuar atyre ide në kundërshtim me historinë dhe...

BRUKSEL – Sassoli: Nuk do të lejojmë shkeljen e traktateve nga...

BRUKSEL, 10 tetor /ATSH-ANSA/ - Vlerat e paqes dhe lirisë dallojnë kontinentin tonë dhe e di se në këtë moment disa vende na bëjnë...

BRUKSEL – Von der Leyen: Ligji i BE-së ka përparësi mbi...

BRUKSEL, 8 tetor /ATSH-ANSA/ - Të gjitha gjykimet e Gjykatës së Drejtësisë të BE-së janë detyruese dhe ligji i BE-së ka përparësi mbi të...

Kombëtarja, Lenjani dhe Bajrami: Shkojmë për fitore në Hungari

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Kombëtarja shqiptare ka nisur që prej ditës së djeshme grumbullimin dhe stërvitjet intensive në kuadër të dy ndeshjeve shumë të rëndësishme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA