Ballina Etiketimet . politike

Etiketim: . politike

Najada Çomo, kandidate e PS-së për deputete/ Pipero: Lajm i mirë...

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero e cilësoi si lajm të mirë për parlamentarizmin në vend ftesën e bërë nga Kryeministri Edi Rama...

“Google” heq pezullimin e reklamave politike

NJU JORK, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Kompania “Google” njoftoi sot se do të lejojë sërish reklamat politike, të pezulluara muajin e kaluar, pas trazirave...

AUSTRALI – Gjigantët e teknologjisë prezantojnë një kod për luftën kundër...

SIDNEI, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjigantët ndërkombëtarë të teknologjisë të pranishëm në Australi zbuluan sot, me kërkesë të qeverisë, një kod më të mirë...

SHBA – Biden: Demokracia është e brishtë

UASHINGTON, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden deklaroi se, pavarësht pafajësisë së Donald Trump në procesin për fajësimin e tij, karakteri i...

SHBA – Senati i hap rrugën planit masiv të ndihmës për...

UASHINGTON, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Senati amerikan miratoi planin buxhetor që i hap  rrugën një ndihme gjigante për ekonominë me vlerë 1 900 miliardë...

MOSKË – Rusia dëbon diplomatët e Gjermanisë, Polonisë dhe Suedisë

MOSKË, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Moska shpalli persona non grata diplomatët e Gjermanisë, Polonisë dhe Suedisë pasi kishin marrë pjesë në një manifestim në...

SHBA – Yellen kërkon miratimin e planit të rimëkëmbjes dhe reagim...

UASHINGTON, 30 janar /ATSH-AFP/ - Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen nënvizoi rëndësinë për të reaguar shpejt dhe për të miratuar sa më shpejt...

SHBA – Antony Blinken zyrtarisht sekretari amerikan i Shtetit

UASHINGTON, 26 janar /ATSH-AFP/ - Senati amerikan konfirmoi sot me shumicë votash emërimin e Antony Blinken si shef i diplomacisë amerikane, gjashtë ditë pas...

SHBA – Biden kërkon të mbështesë prodhimin vendas

UASHINGTON, 25 janar /ATSH-AFP/ - Joe Biden do të nënshkruajë një dekret që u kërkon agjencive federale të blejnë produkte amerikane, me qëllimin për...

SHBA – Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i 46-të i SHBA-së, Joe Biden mbërriti sot në Shtëpinë e Bardhë, me familjen e tij, disa orë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA