Ballina Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Pandemia/ Greqia zgjat bllokimin e pikës së kalimit kufitar Kapshticë deri...

TIRANË, 8 mars /ATSH – I. Vata/ Drejtoria vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë njoftoi sot se pala greke...

Policia shton kontrollet për festat e 7 dhe 8 Marsit/ 792...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Policia e Shtetit ka shtuar kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese antikovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe...

Masat antiCOVID/ Gjobiten 1672 shtetas, u konstatuan pa maskat mbrojtëse

TIRANË, 4 mars /ATSH/ Strukturat e Policisë bëjnë të ditur se, ka ndëshkuar me masë administrative 1672 shtetas që u konstatuan pa maskat mbrojtëse,...

Rritje e parametrave të sigurisë rrugore/ Kontrolle parandaluese në segmentet kyçe

TIRANË, 3 mars /ATSH – I. Vata/ Njësia Operacionale, në bashkëpunim me sektorët e Policisë Rrugore në Drejtoritë Vendore të Policisë, ka nisur kontrollet...

PRAGË – Policia çeke patrullon vendin për zbatimin e lockdown

PRAGË, 1 mars /ATSH-DPA/-  Liria e lëvizjes së banorëve në Republikën Çeke është kufizuar për tre javët e ardhshme, në mënyrë që të frenohen...

U konstatuan pa maskat mbrojtëse, ndëshkohen me masë administrative 984 qytetarë

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin,...

Finalizohet në Itali e Shqipëri operacioni antidrogë “Miracolo II”/ 34 të...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH – I. Vata/ Policia e Shtetit ka finalizohet një tjetër operacion ndërkombëtar për goditjen e një organizate kriminale që merrej...

Nuk zbatuan masat antikovid/ Masë administrative për 1181 shtetas, 1173 prej...

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ Policia e Shtetit bën të ditur se janë  ndëshkuar me masë administrative 1181 shtetas që nuk zbatuan masat antikovid, 1173...

Aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ/ Gjobë 5 milionë lekë përfaqësuesit...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Përfaqësuesi i një subjekti politik, i cili organizoi në Devoll aktivitet politik në kundërshtim me Aktin Normativ për marrjen e...

Masat antikovid/ U pezullohet leja e drejtimit 42 qytetarëve, qarkullonin pa...

  TIRANË, 15 shkurt /ATSH – I. Vata/ Strukturat e Policisë së Shtetit, krahas përmbushjes së detyrave funksionale, janë angazhuar maksimalisht për monitorimin e  zbatimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA