Ballina Etiketimet Plan ndihme

Etiketim: plan ndihme

SHBA – FMN mbështetet planin e ndimës ekonomike

UASHINGTON, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Kreu menaxhues i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Kristalina Georgieva mbështeti sot planin e shpëtimit ekonomik të presidentit Joe Biden,...

UASHINGTON – Deputetët amerikanë propozojnë planin e ri të ndihmës antiCOVID-19

UASHINGTON, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një grup deputetësh demokratë dhe republikanë zbuluan sot një propozim projektligj prej 900 miliardë dollarësh në një përpjekje për...

UASHINGTON – Gopinath: SHBA nxitës i mundshëm i rritjes globale në...

UASHINGTON, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Nëse SHBA-ja miratojnë një plan të ri të mbështetjes ekonomike, ajo mund të forcojë rritjen e ekonomisë amerikane në...

SHBA – Mnuchin: Kompromis i arsyeshëm i mundshëm për planin e...

UASHINGTON, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin, i cili po negocion një plan të ri të ndihmës ekonomike për administratën...

UASHINGTON – Kudlow: Ekonomia amerikane nuk ka nevojë për një nxitje...

UASHINGTON, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Ekonomia e SHBA-së nuk ka nevojë për një nxitje publike shtesë për të ecur përpara, vlerësoi sot këshilltari i...

BRUKSEL – Miratohet plani gjerman i ndihmës për aeroportet

BRUKSEL, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Autoritetet e Konkurrencës së BE-së kanë miratuar një plan ndihme, i propozuar nga Gjermania, për të mbështetur aeroportet e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA