Ballina Etiketimet Pfizer

Etiketim: pfizer

7020 doza të vaksinës antikovid “Pfizer” mbërrijnë sot në Shqipëri/ Manastirliu:...

TIRANË, 15 shkurt/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, deklaroi sot në Kuvend se ditën e sotme vijnë mbi 7 mijë dozat...

COVID-19/ “Të hënën vijnë 7 mijë doza të Pfizer”, Brataj: Brenda...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, deklaroi sot në një intervistë televizive se, të hënën më 15 shkurt do të...

BM – Vaksina “Pfizer” 90 % efikase me dozën e parë

LONDËR, 4 shkurt /ATSH-ANSA/ - Sipas të dhënave të raportuara nga universiteti britanik, vetëm një dozë e vaksinës “Pfizer” është "shumë mbrojtëse" në nivelin...

Mbërrijnë vaksinat nga “Pfizer”/ Rama: Procesi i vaksinimit antiCOVID i sigurtë,...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ Në Aeroportin Ndërkombëtar të Rinasit kanë mbërritur dozat e para të vaksinës kundër virusit COVID-19 të siguruara nga marrëveshja e drejtpërdrejtë...

Vaksinat nga “Pfizer”/ Manastirliu: Vijojmë procesin me dozat e dyta, zgjerohet...

TIRANË, 1 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, në...

FOKUS – Vaksinimi masiv në Itali në pikëpyetje pas vonesave nga...

ROMË, 30 janar /ATSH/ - Plani i vaksinimit në Itali konsiderohet tani si i shkruar mbi rërë, po ashtu edhe qëllimi i arritjes së...

Studimi izraelit/ Alimehmeti: Vaksina Pfizer 51% efektivitet kundër COVID-19, 13-24 ditë...

TIRANË, 29 janar /ATSH/ Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti ka publikuar sot një studim nga Izraeli, shtet i cili ka numrin më të lartë të...

EMA: Vaksina e Pfizer-BioNTech nuk ka probleme sigurie

AMSTERDAM, 29 janar /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) deklaroi sot se nuk gjeti shqetësime sigurie me vaksinën e prodhuar nga Pfizer-BioNTech, një...

COVID-19 – Sanofi merr përsipër prodhimin e vaksinës së Pfizer-BioNTech

PARIS, 27 janar /ATSH-AFP/ - Laboratori francez Sanofi do të prodhojë vaksinën kundër COVID-19 të konkurrentëve të saj Pfizer-BioNTech në gjashtëmujorin e dytë, një...

KOMENT – Zhgënjim euro-amerikan për vonesat e Pfizer

BRUKSEL, 27 janar /ATSH/ - Zhgënjimi nga Europa në Amerikën e Veriut po rritet për shkak të zvogëlimit të dërgesave të vaksinës antiCOVID-19 të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA