Ballina Etiketimet Petrele

Etiketim: Petrele

Gati shkolla e re në Mangull, dyfish më e madhe, Veliaj:...

TIRANË, 25 mars/ATSH/ Shkolla e re në fshatin Mangull të Petrelës është thuajse gati të presë fëmijët. Ata nuk do të kenë më nevojë...

FOTO/ Punime me ritme të larta në kantierin e rindërtimit të...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Në kantierin e rindërtimit të shkollës nëntëvjeçare, në Petrelë, njëra nga 14 shkollat e reja të Tiranës që po ngrihen puna...

Familja nga Petrela merr çelësat e shtëpisë së rindërtuar/ Kushte më...

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama garantoi sot se "rindërtimi i shtëpive të familjeve të mbetura pa strehë në natën tragjike të 26 nëntorit,...

FOTO/ Shpërndahen ndihma ushqimore e medikamente në familjet e prekura nga...

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Shpërndarja e ndihmave ushqimore për familjet në nevojë, por sidomos për gjyshet dhe gjyshërit e vetmuar, vijon edhe në fshatrat më...

VIDEO/U prek nga tërmeti, ndërtohet nga e para banesa e familjes...

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/- Në Petrelë të Tiranës ka nisur puna për ndërtimin nga e para të shtëpisë së familjes Stafa, e dëmtuar nga tërmeti...

FOTO/ “Muzeu Lëvizës” udhëtoi pranë nxënësve në Petrelë për t’i njohur...

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ - “Muzeu Lëvizës” sot udhëtoi pranë nxënësve në Petrelë. Një autobus i zakonshëm u kthye në një ekspozitë ku nxënësit...

FOTO/ Nis ndërtimi i banesave të dëmtuara nga tërmeti, Veliaj viziton...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ - Pa kaluar as tre ditë nga tërmeti i së shtunës, nis puna për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga...

Veliaj: Opozita hoqi dorë nga dhuna pas ndërhyrjes energjike të SHBA...

TIRANË, 22 qershor/ATSH/- Kandidati i Partisë Socialiste për kryetar të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u ndal sot në një takim me banorët e...

FOTO/ Varri monumental i Persqopit, atraksioni kulturor i rijetëzuar

TIRANË, 12 mars /ATSH/ - Përfundon restaurimi i Varrit Monumental të Vendbanimit Antik të Persqopit. Varri Monumental ndodhet në pjesën lindore të malit të Vilës....

FOTO/ Petrelë, vazhdon pastrimi dhe kujdesi për hapësirat e gjelbra

TIRANË, 14 gusht/ATSH/- Në komunën e Petrelës, 12 km në juglindje të kryeqytetit punonjësit e bashkisë së Tiranës vijojnë të kujdesen për pastrimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA