Ballina Etiketimet Peshengritje

Etiketim: peshengritje

Ndahet nga jeta Vehap Xhindoli, Meta: Një nga figurat historike të...

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Vehap Xhindolit, një nga figurat historike të...

“Tokyo 2020”, peshëngritësi Briken Calja renditet i 4-ti në dygarësh

TIRANË, 28 korrik /ATSH/ Peshëngritësi shqiptar Briken Calja u rendit i 4-ti në dygarësh në peshëngritje në lojërat olimpike “Tokyo 2020”. Calja, i cili garoi...

Briken Calja, medalje argjendi dhe bronzi në Europian/ Meta: Sukses i...

TIRANË, 7 prill /ATSH/ Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka fituar Medaljen e Argjendit në shtytje dhe të Bronzit në dygarësh, në Kampionatin Europian të...

60-vjetori i lindjes së legjendës vlonjate të peshëngritjes, Myslym Myslimi/ Meta:...

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Legjenda vlonjate e sportit të peshëngritjes, Myslym Myslimi festoi sot 60-vjetorin e lindjes. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili ndodhet...

Ferid Berberi, ish-trajneri i madh i peshëngritjes së Ekipit Kombëtar e...

TIRANË, 20 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta shprehu sot vlerësime për Ferid Berberin, ish-trajnerin e madh të peshëngritjes së Ekipit Kombëtar e...

Peshëngritje, Albert Çërçizi fiton medaljen e bronzit në Bukuresht

TIRANË, 23 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Shqipëria ka fituar sërish medalje në Bukuresht, ku po zhvillohet Kampionati Europian i peshëngritjes U-23. Sportisti Albert Çërçizi, ka...

Botërori i Peshëngritjes 2019, Shqipëria përfaqësohet me 4 sportistë

TIRANË, 19 shtator /ATSH/ Ka nisur në Tajlandë botërori i peshëngritjes, ku Shqipëria përfaqësohet me 4 peshëngritës të cilët garojnë në 3 kategori të...

Shtërmeni, “fabrikë” e madhe e prodhimit të kampionëve të peshëngritjes

TIRANË, 7 dhjetor /ATSH/ - Shtërmeni prej dekadash është bërë një “fabrikë” e madhe e prodhimit të kampionëve kombëtarë dhe europianë të peshëngritjes. Presidenti i...

SPORT – Calja triumfon në Kampionatin Europian të peshëngritjes

BUKURESHT, 28 mars /ATSH/ - Në kampionatin europian të peshëngritjes, shqiptari Briken Calja shkëlqeu duke arritur të marrë tri medalje ari. Calja arriti të ngrejë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA