Ballina Etiketimet Përmet

Etiketim: Përmet

FOTO/ Përmet, hapet inkubatori parë i prodhimeve tipike shqiptare

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/- Në qytetin e Përmetit u hap inkubatori i parë i produkteve tipike shqiptare. Një hapësirë e përbashkët për fermerët e zonës...

Dita e Shën Mërisë së Bënjës festohet sot në kishën e...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/609765426106252/?t=9 TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ - Banorët e Bënjës në Përmet sot festojnë ditën e Shën Mërisë ndryshe, në destinacionin e rijetëzuar të kishës së...

FOTO/ Flukse turistësh të huaj në ujërat termale të Bënjës

TIRANË, 22 tetor/ATSH/- "Qyteti i trëndafilave", Përmeti, në juglindje të Shqipërisë gjithnjë e më shumë po tërheq turistët e huaj me bukuritë, natyrën dhe...

FOTO – Përmet, projekte për zhvillimin e turizmit gjithëvjetor

TIRANË, 21 tetor/ATSH/- Rehabilitimi i lulishtes, si dhe urës në hyrje të Përmetit do të nxisin më tej zhvillimin e turizmit gjithëvjetor në këtë...

FOTO/ 28 restauratorë nga 6 vende ballkanike rijetësojnë urën e Katiut

TIRANË,19 tetor /ATSH/ - Në Urën e Katiut në fshatin Bënjë, Përmet një monument i çmuar i zonës, po punohet për restaurimin e saj. Mjeshtrat...

Përmet, rikonstruksion shtëpive të familjeve në nevojë në Piskovë

TIRANË, 17 tetor/ATSH/ - Fshati Piskovë në Përmet ka marrë vëmendjen e merituar gjatë këtyre tre viteve të fundit. Pas investimit për garantimin e...

Bashkëqeverisja në ndihmë të komunitetit, rikonstruktohet ura e Petranit

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/305100196982327/ TIRANË, 17 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ - Ura e Njësisë Administrative Petran në bashkinë Përmet u rikonstruktua nga ARRSH, pas ankesë së banorëve të kësaj...

FOTO/ Brezi i ri më afër monumenteve të kulturës

TIRANË,15 tetor /ATSH/ - Nxënësit e shkollës së bashkuar të njisisë administrative Piskovë të Bashkisë Përmet, krijuan grupin "Miku i Monumentit", me nxënësit e...

FOTO – Përmeti, me ballkon panoramik për turistët

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ - Shtëpitë më të bukura janë ato që kanë ballkon, i cili të jep mundësinë për të pushuar dhe për të...

FOTO – “Qyteti i trëndafilave”, më i ndriçuar dhe i bukur...

TIRANË, 5 tetor/ATSH/- I njohur si “Qyteti i trëndafilave”, Përmeti për shkak të natyrës së bukur dhe monumenteve të shumta kulturore dhe historike, është...

MOST POPULAR

HOT NEWS