Ballina Etiketimet Perjashtim

Etiketim: perjashtim

Hiqet detyrimi për leje pune për shqiptarët e Malit të Zi...

TIRANË, 13 maj /ATSH/ - Shtetasit shqiptarë të Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut përjashtohen nga detyrimi për pajisje me leje pune dhe...

BRUKSEL – ”Nord Stream 2” kërkon një përjashtim ndaj rregullave të...

BRUKSEL, 24 prill /ATSH-AFP/ - ''Nord Stream 2'', operatori i drejtuar nga gjiganti rus Gazprom për projektin e gazsjellësit midis Rusisë dhe Gjermanisë nëpërmjet...

Kamza përjashtohet nga Kategoria Superiore

TIRANË, 6 Mars /ATSH/ - Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka përjashtuar ekipin e Kamzës nga kampionati shqiptar i futbollit pas...

BRUKSEL – PPE-ja fillon procedurën e pezullimit ose përjashtimit të Orban...

BRUKSEL, 4 mars /ATSH-AFP/ - Sot u kërkua zyrtarisht përjashtimi ose pezullimi i kryeministrit populist hungarez, Viktor Orban dhe partisë së tij “Fidesz” nga...

PRAGË – Huawei përjashtohet nga tenderat

PRAGË, 30 janar /ATSH-ANSA/ - Autoritetet çeke kanë përjashtuar kompaninë kineze Huawei nga tenderi me vlerë 20 milionë euro, që ka për qëllim krijimin...

BUENOS AIRES – Katër tifozëve u ndalohet hyrja në stadiumin e...

BUENOS AIRES, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Katër shtetasve argjentinas u është ndaluar hyrja në stadiumin e futbollit për dy vite pas sjelljeve seksiste apo...
video

Rama përjashton live deputetin e Kurbinit, shantazhoi për vende pune

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1027676770740079/?t=4 TIRANË, 7 shtator/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama propozoi sot përjashtimin nga grupi parlamentar i Partisë Socialiste, të deputetit të Kurbinit, Gjetan Gjetani. Në mbledhjen e...

SHBA – Uashingtoni përgatit aplikimin e tarifave doganore për çelikun europian

UASHINGTON, 31 maj /ATSH-AFP/ - Administrata amerikane po përgatitet të njoftojë aplikimin e tarifave doganore shtesë për importin e çelikut dhe aluminit europian që...

SHBA – Aktori Bill Cosby, regjisori Roman Polanski përjashtohen nga Akademia...

UASHINGTON, 3 maj /ATSH-AFP/ - Akademia e Çmimeve prestigjioze Oskar njoftoi sot se do të përjashtojë yllin e televizionit Bill Cosby, i shpallur fajtor...

Përjashtimi i Bushatit, Rama: Për ne rregullat vlejnë njësoj për të...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ - "Për ne rregullat vlejnë njësoj për të gjithë", deklaroi të premten Kryeministri Edi Rama, pas vendimit të Byrosë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA