Ballina Etiketimet Pendarovski

Etiketim: pendarovski

MV -Pendarovski nënshkruan Dekretin e Ligjit për Regjistrim të Popullsisë

SHKUP, 25 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, nënshkroi Dekretin për shpalljen e Ligjit për Regjistrimin e Popullsisë. Në njoftimin e...

MV- Pendarovski: Këshilli i Sigurisë ka propozuar gjendjen e krizës përballë...

SHKUP, 19 nëntor /ATSH-MIA/ - Këshilli i Sigurisë i ka propozuar qeverisë shpalljen e gjendjes së krizës kombëtare, për një periudhë 30-ditore, njoftoi sot...

MV – Pendarovski shpall gjendje të re të jashtëzakonshme për shkak...

SHKUP, 16 qershor /ATSH-AA/ - Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, njoftoi se ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes së...

MV – Pendarovski: Nuk ka nevojë për gjendje të re të...

SHKUP, 12 qershor /ATSH-MIA/ - Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski  është i mendimit se nuk ka nevojë të shpallë gjendje të re...

MV – Pendarovski uron besimtarët myslimanë, anulohet manifestimi tradicional i faljes...

SHKUP, 23 maj /ATSH-MIA/ – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së Bajramit, uroi qytetarët e fesë islame,...

MV – Një truprojë e presidentit Pendarovski rezulton pozitiv me COVID-19

SHKUP, 18 maj /ATSH-MIA/ - Një person nga ekipi i sigurimit i presidentit, Stevo Pendarovski, rezultoi pozitiv me COVID-19. Pendarovski dhe anëtarët e familjes së...

MV – Pendarovski zgjat me 14 ditë gjendjen e jashtëzakonshme për...

SHKUP, 15 maj /ATSH-MIA/ - Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski shpalli një gjendje të re të jashtëzakonshme me kohëzgjatje 14 ditë për...

Cakaj takon Dimitrov dhe Pendarovskin: Hapja e negociatave, me rëndësi për...

TIRANË, 14 shkurt /ATSH/ Për Ballkanin është me rëndësi hapja e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Gjatë qëndrimit...

FOKUS – Pendarovski: Shtyrja e negociatave me pasoja të paparashikueshme dhe...

BERLIN, 13 dhjetor /ATSH-MIA/ - Shtyrja e mundshme e sërishme në pranverë e vendimit për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut...

ITALI – Pendarovski në vizitë zyrtare

SHKUP, 5 nëntor /ATSH-MIA/ – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Itali. "Presidenti Pendarovski...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA