Ballina Etiketimet Peme

Etiketim: peme

video

Moti i keq në Vlorë/ Pemë të rrëzuara në pyllin e...

TIRANË, 13 maj/ATSH/- Qyteti bregdetar i Vlorës është përfshirë që prej mbrëmjes së djeshme nga moti i keq i shoqëruar me reshje shiu dhe...
video

Hazbi Dervishi, agronomi që po shndërron lagjet e kryeqytetit në oaze...

TIRANË, 29 prill/ATSH A.ALLA /- Dashuria për pemët dhe lulet, si dhe dëshira për të bukurën dhe pastërtinë bën që Hazbi Dervishi, të shndërrojë...

FOTO/ Parkut të Kasharit i shtohen 60 pemë nga punonjësit e...

TIRANË, 28 prill /ATSH/ - Liqeni i Kasharit, i shfrytëzuar për shumë vite thjesht si një rezervuar për ujitjen e tokave në zonë, është...

Berat, 600 pemë të reja në zonën pranë qendrës “Lira”

TIRANË, 15 prill/ATSH/ - Në vijim të aksionit për mbjelljen e pemëve, punonjësit e Drejtorisë së Bujqësisë dhe të Gjelbërimit të bashkisë së Beratit,...

Foto/ 9 mijë fidanë i shtohen kurorës së gjelbër të Korçës

TIRANË, 13 prill/ATSH/ 9 mijë fidanë pisha, panjë dhe akacie po i shtohen kurorës së gjelbër të qytetit. Vetëm gjatë dy viteve të fundit, në...

Vijon transformimi i gjelbër i lagjeve të Tiranës

TIRANË, 4 prill/ATSH/ Vijon transformimi i gjelbër i lagjeve të Tiranës. Në Njësinë numër 6 u mbollën sot fidanë të rinj, duke shtuar kështu hartën...

FOTO/ “Pylli i Dritëroit” te Liqeni pasurohet me pemë nga shoqata...

TIRANË, 29 mars /ATSH/ - Për të tretin vit radhazi, shoqata “Devolli” iu bashkua nismës së bashkisë së Tiranës për të mbjellë pemë dhe...

Më shumë oksigjen për Tiranën, pemë të reja në parkun e...

Veliaj: Jemi afër rekordit tonë të mbjelljes së pemëve TIRANË, 25 mars/ATSH/- Nga një vend, i cili para dy vitesh shërbente si vend për grumbullimin...

12 mijë fidanë të rinj mbillen tek Parku i Vaqarrit

TIRANË, 25 mars/ATSH/ - Rreth 12 mijë fidanë të rinj u mbollën gjatë ditëve të fundit në Parkun e Vaqarrit, në Tiranë. Pjesë e Pyllit...

Foto/ Këngëtarja i bashkohet nismës për mbjelljen e pemëve

TIRANË, 20 mars/ATSH/ - Një artist i mirë është edhe një qytetar i mirë. Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Soni Malaj, iu bashkua...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA