Ballina Etiketimet Peleshi

Etiketim: Peleshi

Ulja e temperaturave, Peleshi: Agjencia e Mbrojtjes Civile në gatishmëri

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Ministria e Mbrojtjes i bën apel qytetarëve veçanërisht atyre në zonat e thella, të ndjekin këshillat e shtabeve të emergjencave në...

Peleshi: Të tronditur nga ngjarja në Bronks të Nju-Jorkut

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi shprehu sot ngushëllimet për ngjarjen tragjike në Nju-Jork, ku si pasojë e zjarrit të rënë në...

Ngritja e Shtabit Pararojë të SOCEUR, Peleshi: Shqipëria, faktor paqeje dhe...

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi përshëndeti sot vendimin për ngritjen në Shqipëri të shtabit pararojë të Komandës amerikane të Operacioneve Speciale...

Fushata e rekrutimit në Korçë, Peleshi: Interes i lartë për t’u...

TIRANË, 3 janar/ATSH/ Fushata e rekrutimeve për ushtarë-detarë është pritur me interes edhe në Korçë. Pas Elbasanit, ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ndoqi këtë proces...

Peleshi uron efektivët në misione jashtë vendit: Rritje page 30% për...

TIRANË, 31 dhjetor/ATSH/ Me rastin e festave të Fundvitit, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi uroi përmes një bisede virtuale përfaqësuesit e Forcave të Armatosura...

Nis nga Elbasani rekrutimi, Peleshi: Kemi rritur dinjitetin e Forcave të...

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ Nga Elbasani ka nisur procesi i rekrutimit për ushtarë-detarë në Forcat e Armatosura. Pjesë e aktivitetit ishin edhe ministri i Mbrojtjes Niko...

Peleshi: Banorët e rrezikuar nga përmbytjet janë evakuar në kohë

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi informoi sot se "falë monitorimit në kohë reale në terren, banorët e rrezikuar nga përmbytjet janë...

Dalja e Vjosës nga shtrati, forca e mjete të FA-së në...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Efektivë të Forcave të Armatosura janë angazhuar prej orëve të para të ditës në ndihmë të banorëve në fshatin Novoselë, ku...

Sulmet kibernetike, qeveria do të subvencionojë studimet në këtë fushë

TIRANË 6 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Siguria kibernetike po bëhet çdo ditë e më shumë një fushë që kërkon fuqi punëtore të specializuar. Ndaj ministri i Mbrojtjes,...

Moti i keq, Peleshi: Të gjitha strukturat në gatishmëri

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi nga Korça në një prononcim për medien mbi situatën e reshjeve gjatë orëve dhe ditëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA