Ballina Etiketimet Pe

Etiketim: pe

Mesazhe urimi për presidenten e re të PE-së, Roberta Metsola

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla uroi presidenten e re të Parlamentit Evropian, Roberta Metsola. Nikolla u shpreh e bindur se nën...

STRASBURG- Roberta Metsola zgjidhet presidentja e re e Parlamentit Evropian

STRASBURG, 18 janar /ATSH-DPA/- Me një shumicë të qartë, Parlamenti Evropian votoi konservatoren Roberta Metsola si presidenten e tij të re, duke zëvendësuar David...

BRUKSEL – Mariani: Parlamenti Evropian e njeh Kosovën

BRUKSEL, 17 dhjetor /ATSH/ - Parlamenti Evropian e njeh Kosovën, deklaroi në një seancë parlamentare plenare eurodeputeti francez, Thierry Mariani, në emër të grupit...

FOKUS – Sassoli: Unanimiteti dhe vetoja janë shndërruar në anakronike

BRUKSEL, 16 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Unanimiteti dhe e drejta e vetos janë shndërruar në anakronike, sidomos në një Evropë me kaq shumë shtete, deklaroi...

BRUKSEL- PE aprovon ligjin për shkëmbimin e të dhënave në fusha...

BRUKSEL, 1 dhjetor /ATSH-DPA/- Negaciatorët e Parlamentit Evropian dhe vendet anëtare të BE ranë dakord për një qëndrim të përbashkët mbi të ashtuquajturin ‘European...

STRASBURG – Lideri opozitar rus Navalny merr çmimin Saharov

STRASBURG, 21 tetor /ATSH-AA/ - Lideri i burgosur opozitar rus, Alexei Navalny mori çmimin Saharov, i dhënë çdo vit nga Parlamenti Evropian (PE) në...

BRUKSEL – Sassoli: Nuk do të lejojmë shkeljen e traktateve nga...

BRUKSEL, 10 tetor /ATSH-ANSA/ - Vlerat e paqes dhe lirisë dallojnë kontinentin tonë dhe e di se në këtë moment disa vende na bëjnë...

STRASBURG – PE pro programit të posaçëm të vizave për gratë...

STRASBURG, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Deputetët europianë i bënë thirrje BE-së të krijojë një program të veçantë vizash për gratë afgane, të cilat kërkojnë...

STRASBURG – BE lehtëson lëshimin e Kartës Blu për emigrantët e...

STRASBURG, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Parlamenti Evropian miratoi sot një ligj që lehtëson kushtet për lëshimin e Kartës Blu evropiane, një leje pune për...

BRUKSEL – PE: Jo përdorimit të të dhënave biometrike në hapësirat...

BRUKSEL, 1 korrik /ATSH-ANSA/ - Përdorimi i sistemeve të inteligjencës artificiale në aktivitetet e zbatimit të ligjit mund të çojë në mbikëqyrje masive, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA