Ballina Etiketimet Pavlopulos

Etiketim: pavlopulos

ATHINË – Pavlopulos: Greqia pret që Shkupi të përmbushë angazhimet e...

ATHINË, 11 tetor /ATSH-ANA/ - Greqia përpiqet për marrëdhënie të mira fqinjësore dhe të miqësisë duke mbështetur perspektivën e anëtarësimit në NATO, me kusht...

ATHINË – Pavlopulos: Historia na mëson vlerën e bashkëjetesës paqësore

ATHINË , 24 shtator /ATSH-ANA/ - Presidenti grek, Prokopios Pavlopulos i ka drejtuar një mesazh Turqisë fqinje, ndërsa merte pjesë në festimet e përvjetorit...

ATHINË – Pavlopulos: Greqia dhe BE kanë dëshirën dhe fuqinë të...

ATHINË, 26 mars /ATSH-ANA-MPA/ - Marrëveshja e Lozanës që përcakton sovranitetin e kufijve, të territorit, të Greqinë dhe të Bashkimit Europin nuk mund të...

GREQI – Pavlopulos: Maqedonia të ndryshojë emrin dhe Kushtetutën para nënshkrimit...

ATHINË, 14 mars /ATSH-MIA/ - Së pari duhet të bëhet ndryshimi i Kushtetutës dhe pastaj të nënshkruhet marrëveshja mes dy palëve për emrin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA