Ballina Etiketimet Pavaresi

Etiketim: pavaresi

SKOCI – Kryeministrja skoceze kërkon një tjetër referendum mbi pavarësinë

EDINBURG, 24 prill /ATSH-AFP/ - Qeveria skoceze do të paraqesë shumë shpejt një projektligj që synon organizimin, deri në vitin 2021, të një referendumi...

FOKUS – Mes Brexit dhe pavarësisë, Skocia po ruan balancat

EDIMBURG, 13 prill /ATSH-AFP/ - Ndërsa Britania e Madhe me ankth i ka kthyer sytë nga Brexit, qeveria skoceze po pret momentin e duhur,...

FOTO/ “Rrënjët nuk humben, ato kultivohen”, kremtohet në Gjenevë 11-vjetori i...

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/- Nën moton “Rrënjët nuk humben, ato kultivohen" Universiteti Popullor Shqiptar në Gjenevë kremtoi me një pritje festive 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. E...

11-vjetori i Pavarësisë së Kosovës përmes fotove

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/ Mijëra qytetarë të Kosovës kanë dalë për ta parë parakalimin e pjesëtarëve të FSK-së në sheshet e kryeqytetit. Aty mbretëroi një...

Festimet e Pavarësisë/ Thaçi pret delegacionin amerikan

PRISHTINË, 17 shkurt /ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë të udhëhequr nga senatori Jim Inhofe,...

11-vjetori i Pavarësisë/ Ambasadori Kosnett: SHBA do të jetë pranë Kosovës

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/ Ambasadori amerikan në Kosovës, Philip Kosnett ka uruar 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në mesazhin e tij, Kosnett thotë se partneriteti i...

11-vjetori i Pavarësisë, Thaçi e Haradinaj homazhe në Prekaz

PRISHTINË, 17 shkurt /ATSH/ Në 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i shoqëruar nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe gjithë kabineti...

Kosova, rrugëtimi drejt pavarësisë dhe 11 vjet më pas

PRISHTINË, 17 shkurt /ATSH/ Për shumë vjet me radhë, deri në qershor të vitit 1999, shqiptarët vuajtën pasojat e spastrimit etnik, masakrave dhe dhunimeve...

Thaçi: Shpallja e Pavarësisë, akti historik që institucionalizoi përpjekjet për liri

PRISHTINË, 17 shkurt /ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se shpallja e Pavarësisë së Kosovës para njëmbëdhjetë viteve ishte akti historik më sublim që...

Kryeministri Rama uron 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të diel me urimin për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. “Me urimin për ditëlindjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA