Ballina Etiketimet Patos

Etiketim: Patos

Patos/ Orientim të rinjve drejt leximit, shtohen 5 mijë libra të...

TIRANË, 17 maj/ATSH/ 25 tituj të rinj në 5 mijë kopje u janë shtuar Bibliotekës Publike të Patosit si dhe të gjitha bibliotekave të shkollave...

Foto/ Austria dhe Zvicra, bashkëfinancim për shtimin e hapësirave publike në...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Ambasadori i Austrisë në Tiranë, Johan Sattler vizitoi sot Patosin, ku po zbatohet projekti i bashkëfinancuar nga qeveritë e Zvicrës dhe...

Drejt përfundimit rehabilitimi i Përroit të Grizës, fund përmbytjeve të tokave...

TIRANË, 11 maj/ATSH/ Gjendja e mjeruar e Përroit të Grizës, tashmë është një histori e së shkuarës në Patos. Në sajë të interesimit dhe kërkesës...

FOTO/ Patos, orientim të rinjve drejt ekonomisë bujqësore dhe blegtorale

TIRANË, 8 maj /ATSH/ - Në Zharrëz, ku është përqendruar veprimtaria më e madhe bujqësore dhe blegtorale e territorit të bashkisë Patos, u zhvillua...

Patos/ Një tjetër godinë shumëfunksionale në shërbim të qytetarëve

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Rikonstruksioni dhe rikonceptimi në një godinë shumëfunksionale i godinës së Ish-Institutit të Naftës në Patos, është drejt përfundimit. Kryetarja e bashkisë Patos,...

Patos/ 34.5 milionë lekë për banesat sociale për familjet në nevojë

TIRANË, 26 prill/ATSH-Maela Marini/ Banesat e reja sociale që janë ngritur në bashkinë e Patosit i japin një tjetër dimension politikave sociale në ndihmë...

Investime për transformimin e shkollave në Patos

TIRANË, 28 prill/ATSH-Maela Marini/ Investimet në arsim kanë transformuar rrënjësisht shkollat e Patosit, duke siguruar kushte bashkëkohore për nxënësit dhe mësuesit. Në një prononcim për...

Patos/ Vijon puna për rehabilitimin e tre magjistralëve

TIRANË, 26 prill/ATSH/ - Në qytetin e Patosit vijon puna për pastrimin e kanaleve kulluese, duke kryer një sërë ndërhyrjesh në sistemin e kullimit...

Shërbime pranë vendbanimit për banorët e Patosit

TIRANË, 26 prill/ATSH-Maela Marini/ Qytetarët e bashkisë së Patosit tashmë kanë mundësi që shërbimet e nevojshme t’i marrin në Patos, pa pasur nevojë të...

FOTO/ Patos, panairi i produkteve bio për sensibilizimin mjedisor

TIRANË, 25 prill /ATSH/ - Zgjedhja për të konsumuar ushqim organik përbën një trend në rritje në mbarë botën, ndjekur nga nevojat për përmirësimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA