Ballina Etiketimet Partizani

Etiketim: Partizani

Tirana nën makthin e luftës për mbijetesë, Mema “shkund” ekipin

TIRANË, 15 maj /ATSH- A. Fortuzi/ - Humbja ndaj "Partizanit" ka ndërlikuar sërish situatën te bardheblutë kryeqytetas, të cilët tashmë janë vetëm 2 pikë...

Meta: Urime “Partizanit”, për rikthimin kampion në futboll

TIRANË, 13 maj /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar "Partizanin" për titullin kampion të Shqipërisë në futboll pas 26 vitesh. Presidenti ka...

Volejboll për femra – “Partizani” mposht “Mirditën” dhe shkon në finale

TIRANË, 21 prill/ATSH/- “Partizani” është finalistja e parë e kampionatit të volejbollit për femra. Skuadra e kuqe ka eliminuar “Mirditën” në ndeshjen e tretë...

Idrizaj i “Partizanit” mbyll sezonin, ka thyer kupën e gjurit

TIRANË, 2 mars/ATSH-Arbi Fortuzi/-Mbrojtësi anësor i “Partizanit” Hektor Idrizaj ka pësuar një dëmtim tejet të rëndë në derbin kryeqytetas të zhvilluar të premten pasdite...

“Partizani” distancohet nga incidenti

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/- "FK Partizani" distancohet nga incidenti i ndodhur ditën e djeshme gjatë takimit "Partizani" - "Flamurtari", i cili absolutisht nuk mund të...

Kupa/ “Partizani” e “Skënderbeu” në fushë të martën

TIRANË, 18 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Futbolli shqiptar do të nisi sezonin me ndeshjet e Kupës së Shqipërisë. “Partizani” dhe “Skënderbeu” do të zbresin në fushë...

Merkatoja e janarit, “Partizani” kërkon të afrojë sulmuesin e ri polak

TIRANË, 29 dhjetor /ATSH/ - Skuadra e "Partizanit" kërkon të forcohet edhe gjatë merkatos së janarit edhe pse kryeson Superligën Shqiptare. Këtë radhë të "kuqtë"...

Meta vlerëson basketbollistët e ekipit “Partizani” të vitit 1968

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ - Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me anë të një ceremonie të veçantë, ekipin e basketbollit “Partizani” për meshkuj të vitit...

Futboll- Dhuna në derbi, FSHF ndëshkon “Partizanin” dhe “Tiranën”

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ - Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka ndëshkuar "Partizanin" dhe "Tiranën" për sjelljen e tifozëve në derbin...

Volejboll meshkuj, zbulohet kalendari i fazës së grupeve

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/- Skuadrat shqiptare të volejbollit për meshkuj do të luajnë këtë fundjavë ndeshjet e fazës së grupeve të Kupës së Shqipërisë. Sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA