Ballina Etiketimet Parti

Etiketim: parti

Zgjedhjet e 25 prillit/ KQZ regjistron 9 parti politike dhe 2...

TIRANË, 22 shkurt /ATSH – I. Vata/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve në seancën e sotme ka regjistruar si subjekte zgjedhore edhe 9 parti politike...

Zgjedhjet e 25 prillit/ KQZ regjistron 11 parti dhe 3 komitete...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve zhvilloi seancë publike për shqyrtimin dhe miratimin e akteve në kompetencë të tij. Komisioneri shqyrtoi projektvendimet për...

Zgjedhjet e 25 prilli/ KQZ regjistron 10 parti politike dhe 2...

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve shqyrtoi projektvendimet për shqyrtimin e kërkesave për regjistrim si subjekte zgjedhore për zgjedhjet për Kuvend të datës...

LONDËR – Jeremy Corbyn ripranohet në parti

LONDËR, 18 nëntor /ATSH-ANSA/- Komiteti Ekzekutiv Kombëtar i Laburistëve Britanike (NEC) ka ripranuar në radhët e partisë ish udhëheqësin dhe referencën e të majtës...

Zyrtarizohet partia e re opozitare, “Lëvizja Demokratike Shqiptare”

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Deputeti i opozitës, Myslim Murrizi njoftoi regjistrimin e partisë më të re politike “Lëvizja Demokratike Shqiptare”. Murrizi bëri të ditur se me...

FOKUS – Nis Konventa Kombëtare e Partisë Demokrate amerikane

UASHINGTON, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Konventa Kombëtare Demokrate amerikane, që do të kulmojë në emërimin zyrtar të Joe Biden si kandidat i partisë kundër...

POLONI – Trzaskowski njofton krijimin e një lëvizjeje qytetare

VARSHAVË, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Kryetari liberal i Bashkisë së Varshavës, Rafal Trzaskowski, i cili humbi ngushtësisht zgjedhjet presidenciale më 12 korrik, njoftoi sot...

Shumë shpejt do të shikoni një lëvizje qytetare e cila do...

TIRANË 21 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se shumë shpejt do të shikoni një lëvizje qytetare, e cila do të bëhet partia politike...

LONDËR – Keir Starmer zgjidhet në krye të Partisë Laburiste

LONDËR, 4 prill /ATSH-AFP/ - Centristi dhe eurofili, Keir Starmer u zgjodh sot në krye të Partisë Laburiste britanike, duke pasuar radikalin Jeremy Corbyn...

MYNIH – Kurz: Mbështes Merkelin për refuzimin e aleancës me ekstremin...

MYNIH, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz theksoi se mbështeste të djathtën e moderuar të Angela Merkelit në Gjermani, pas refuzimit për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA