Ballina Etiketimet Paris

Etiketim: paris

PARIS – Franca pezullon fluturimet me Brazilin për shkak të COVID-19

PARIS, 13 prill /ATSH-DPA/ - Franca po pezullon të gjitha fluturimet me Brazilin, i prekur veçanërisht keq nga kriza e COVID-19, njoftoi sot kryeministri...

PARIS – Franca parashikon bllokim më të ashpër për Pashkët

PARIS, 31 mars /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar një fjalim sot pasdite në televizionin kombëtar ku pritet të deklarojë se bllokimi...

Bllokimi gjunjëzoi Parisin turistik në 2020

PARIS, 29 mars /ATSH-DPA/ - Rajoni i madh i Parisit humbi 15,5 miliardë euro (18,2 miliardë dollarë) në të ardhurat nga turizmi vitin e...

Marrëdhëniet dypalëshe dhe plani europian i investimeve në Ballkan/ Rama pritet...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, priti sot në Pallatin Élysée në Paris, Kryeministrin Edi Rama. Kryeministri Rama ndodhet në Paris me ftesë...

Macron pret nesër Ramën/ Takimi me ftesë të presidentit të Francës

TIRANË, 21 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë nesër drejt Parisit për t'u takuar me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Sipas faqes zyrtare të...

FRANCË – Rajoni i Parisit drejt një bllokimi të mundshëm antiCOVID-19

PARIS, 18 mars /ATSH/ - Kryeministri francez, Jean Castex pritet të detajojë sot kufizimet e reja antiCOVID-19, përfshirë një bllokim të mundshëm në rajonin...

COVID-19 – Kaos në spitalet franceze, parashikohen mbi 100 transferime pacientësh

PARIS, 15 mars /ATSH/ - Një vit pas vdekjeve të para nga COVID-19 në Europë, epidemia po vazhdon sërish, me Italinë që ka rimbyllur...

FRANCË – Rritje e mprehtë e pranimeve COVID-19 në kujdesin intensiv

PARIS, 8 mars /ATSH-AFP/ - Numri i pacientëve COVID-19 në njësitë e kujdesit intensiv në Francë u rrit ndjeshëm sot, me situatën që u...

FRANCË – Riester: Parisi nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen ekzistuese BE-Mercosur

PARIS, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Franca nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen e liberalizimit të tregtisë midis Bashkimit Europian dhe vendeve Mercosur në atë formë...

PARIS – Shtyhet rihapja e Disneyland për shkak të COVID-19

PARIS, 18 janar /ATSH-AFP/ - Disneyland Paris, destinacioni i parë turistik privat në Europë, ka shtyrë datën e rihapjes më 2 prill, për shkak...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA