Ballina Etiketimet Paqe

Etiketim: paqe

KABUL – SHBA: Përshpejtim të procesit të paqes ndërafgane

KABUL, 4 mars /ATSH-DPA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës duan të përshpejtojnë procesin e paqes në Afganistan duke u përqendruar në diplomaci dhe...

IRAK – Besimtarët të bindur se vizita e papa Françeskut do...

BAGDAD, 3 mars /ATSH-DPA/ - Pavarësisht rritjes së rasteve të koronavirusit dhe kufizimeve të reja, irakianët do të presin papa Françeskun me besimin se...

GJERMANI – Maas: Jo tërheqje e trupave ndërkombëtare para vendosjes së...

BERLIN, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, tha sot se trupat ndërkombëtare nuk duhet të tërhiqen nga Afganistani para përfundimit...

FUTBOLL – Messi zgjidhet kampion i Paqes 2020 nga “Peace &...

PARIS, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sulmuesi i Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi u zgjodh sot kampion i Paqes 2020 nga organizata bamirëse Peace &...

KOMENT – Marrëveshja e Dejtonit, 25 vite paqe në Bosnje-Hercegovinë

UASHINGTON, 21 nëntor /ATSH/ - Njëzet e pesë vjet më parë, negociatorët amerikanë kontribuan në arritjen e një marrëveshjeje historike paqeje që i dha...

FISHË TEKNIKE – Fakte që nuk i dinit për Nobelin e...

STOKHOLM, 9 tetor /ATSH-DPA/ – Çmimi Nobel për Paqen iu dha sot Programit Botëror të Ushqimit (WFP) të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, njoftoi...

STOKHOLM – Çmimi Nobel për Paqen për Programin Botëror të Ushqimit...

STOKHOLM, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Çmimi Nobel për Paqen iu dha sot Programit Botëror të Ushqimit (PAM) të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, njoftoi...

SHBA – Trump: Edhe palestinezët do të përfundojnë duke e pranuar...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan Donald Trump u shpreh sot se edhe palestinezët përfundimisht do t'i bashkohen marrëveshjes për paqe me Izraelin,...

DOHA – Pompeo: Negociatorët afganë të shfrytëzojnë mundësinë për të bërë...

DOHA, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot qeverisë afgane dhe talebanëve, pjesëmarrëse në bisedimet për paqe ndërafgane...

SHBA – OKB zgjat misionin e saj të paqes në Liban

UASHINGTON, 28 gusht /ATSH-AF/ - OKB-ja rinovoi sot me një vit misionin e saj të paqes në Liban (UNIFIL), duke zvogëluar personelin e saj...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA