Ballina Etiketimet Pandemi

Etiketim: pandemi

FOKUS – UNICEF paralajmëron për efektin e pandemisë COVID-19 te fëmijët

KËLN, 20 prill /ATSH-DPA/ - Një vit pas bllokimit të parë në Gjermani, efekti i madh që ka patur pandemia e COVID-19 te fëmijët...

COVID-19 – Bilanci i pandemisë në botë

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 3 011 975 të vdekur në botë që kur zyra...

Mbërrijnë në Rinas 40,800 doza të vaksinës AstraZeneca

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Në aeroportin “Nënë Tereza” mbërritën mbrëmjen e sotme 40,800 doza të vaksinës AstraZeneca, nëpërmjet instrumentit Covax. "Mbërrijnë 40,800 doza të vaksinës AstraZeneca,...

COVID-19 – Kanadaja ashpërson dhe zgjat kufizimet përballë pandemisë

OTAVA, 17 prill /ATSH-AFP/ - Ontario, rajoni më i populluar i Kanadasë, ashpërsoi dhe zgjati kufizimin për të frenuar pandeminë duke mbylluar në mënyrë...

Imazhi i përqafimit pandemik fiton çmimin World Press Photo 2021

AMSTERDAM, 15 prill /ATSH-DPA/ - Një imazh prekës i dy personave të përqafuar për herë të parë në muaj për shkak të pandemisë globale...

Shqipëria kampione e Ballkanit në turizëm, në agroturizëm dhe energji

TIRANË, 15 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, "kur ne ia dolëm që të kurojmë ato plagë të tmerrshme të atij tërmeti,...

Strategjia e vaksinimit po ecën si sahat zviceran/ Negociojmë nga të...

TIRANË, 14 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "strategjia e vaksinimit po ecën si sahat zviceran deri tani". "I lutem Zotit të vazhdojë...

TOKIO – Zhvillimi normal i Olimpiadës ende në pikëpyetje për shkak...

TOKIO, 14 prill /ATSH-DPA/ - Tokio, 100 ditë para Olimpiadës, deklaroi se për shkak të pasigurisë së vazhdueshme lojërat nuk mund të zhvilloheshin të...

Pandemia “vret” trendin e xhinseve të ngushta

NJU JORK, 14 prill /ATSH-DPA/ - Ka një lajm të mirë për të gjithë ata që shtuan në peshë gjatë pandemisë: xhinset e ngushta...

“100 ditë, 100 arritje”/ 10 mijë punonjës në 1214 biznese të...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Qeveria shqiptare mbështeti me paga lufte gjatë periudhës së pandemisë edhe punonjësit e sektorit të turizmit. Kryeministri Edi Rama i është drejtuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA