Ballina Etiketimet Panair

Etiketim: panair

Vlorë/ Promovohet në panairin e Kotës “Trashëgimia Gastronomike” e Labërisë

TIRANË, 27 tetor/ATSH/- Gatimet tradicionale të zonës së Labërisë u promovuan në panairin e organizuar në Kotë të Vlorës. "Trashëgimia Gastronomike” apo e “Kuzhinës Tradicionale”,...

Shkodër, panair i produkteve dhe aseteve të trashëgimisë kulturore

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ - Produktet lokale, asetet e trashëgimisë kulturore dhe gatimet tradicionale të territorit të Shkodrës u promovuan sot në panairin e organizuar...

Verërat me varietete autoktone, garanci për sukses në tregun botëror

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ "Varieteti autokton i rrushit është mënyra më inteligjentë për të hyrë në një treg botëror shumë të sofistikuar, siç është ai...

FOTO- Berati në panairin “Shqipëria punon tokën”

TIRANË, 13 tetor/ATSH/- Produktet e Beratit u prezantuan në panairin kombëtar të bujqësisë, blegtorisë dhe agropërpunimit, "Shqipëria punon tokën", i zhvilluar për të dytin...
video

Skemat e mbështetjes për Bujqësinë, agroturizëm në tokat deri dje, djerrë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1026875794166704/?t=2 TIRANË, 13 tetor/ATSH/- "Skema e mbështetjes që i adresohet bujqësisë ka pasur risi këtë vit në zhvillimin rural, ku ne kemi akorduar 4 milionë...
video

“Shqipëria punon tokën”, qeveria 4 milionë euro për agroturizmin

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/467849600370903/?t=1 TIRANË, 13 tetor/ATSH/- "Sot është një ditë feste për bujqësinë shqiptare dhe për të gjithë nënsektorët e saj që promovon prodhimet, ku mbi 600...

LETËRSI – Vajza rebele në vend të librave me princesha

FRANKFURT, 12 tetor /ATSH-AFP/ - U jepet fund historive me zonjusha të gjendura në situata të rrezikshme. Dy italiane janë mirëpozicionuar në botën e...

Të rinjtë e talentuar të “Albanian Skills” në panairin HungExpo

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ - Të rinjtë e talentuar të "Albanian Skills" kanë marrë pjesë si vëzhgues në panairin HungExpo. Ata janë takuar edhe me...

GREQI – Cipras premton rritje pagash dhe ulje taksash

ATHINË, 9 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras premtoi dje se do të rriste pagat dhe pensionet muajt e ardhshëm si edhe do...

Vaji i ullirit, mjalti e glikoja në panairin e Torinos

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ - Prodhimet shqiptare si vaji i ullirit të Elbasanit, mjalti i Kelmendit dhe glikotë e Përmetit do të prezantohen në edicionin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA