Ballina Etiketimet Panair

Etiketim: panair

Shqipëria, mes kompanive lidere në tregun botëror të fruta-perimeve

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ - Me moton "Prodhimet e freskëta shqiptare janë të parat në treg", eksportuesit shqiptarë të fruta-perimeve morën pjesë në panairin ndërkombëtar FRUIT...

Shqipëria pjesë e panairit ndërkombëtar të turizmit BIT Milano 2019

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/- Turizmi bregdetar dhe ai malor, trashëgimia kulturore dhe historike,  si dhe kulinaria e Shqipërisë do të prezantohen nga data 10-12 shkurt...

Eksportuesit shqiptarë mes 3200 pjesëmarrësve në panairin e Berlinit

TIRANË, 7 shkurt /ATSH/- Kompanitë eksportuese shqiptare të fruta-perimeve po promojnë prodhimet "Made in Albania" në panairin ndërkombëtar "FRUIT LOGISTICA" në Berlin mes mbi...

FOTO/ Shqipëria zgjon interesin e vizitorëve në panairin e Turizmit në...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ - Në panairin e përvitshëm ndërkombëtar të Turizmit në Helsinki, më i madhi në këtë fushë në Skandinavi, ndër të 80...

ZVICËR – Një orë e kompozuar me bimë për të ilustruar...

GJENEVË, 14 janar /ATSH-AFP/ - Marka zvicerane e orëve ‘’Moser’’ prezantoi sot në panairin e Gjenevës një orë të kompozuar me bimë, e mbuluar...

Berat/ Çelet panairi dimëror i BE-së

TIRANË, 8 dhjetor /ATSH/ – Panairi Dimëror i Bashkimit Europian është çelur sot në Berat, si një mundësi për promovimin e projekteve të BE-së...

Biznesi shqiptar, interes për panairin e artizanatit në Itali

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/- Panairi “Artigiano in Fiera” që zhvillohet nga data 1 deri më 9 dhjetor 2018 në Fieramilano Rho-Pero ka nxitur interesin...
video

Dhoma e Tregtisë së Janinës: Shqipëria vend tërheqës për të bërë...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/196776881225778/ TIRANË, 24 nëntor /ATSH/ - Në panairin e "Klik Ekspo Grup" mori pjesë edhe Dhoma e Tregtisë së Janinës nga Greqia. Zëvendësdrejtori i kësaj dhome,...
video

Projektet hekurudhore në Shqipëri tërheqin sipërmarrësit serbë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/254696435177624/ TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ - Në panairin e përvitshëm "Klik Ekspo Group" që po zhvillohet në Tiranë, marrin pjesë sipërmarrje vendase, por edhe të...

Sipërmarrja shqiptare mundësi bashkëpunimi në China International Import Expo

TIRANË, 8 nëntor /ATSH/- Biznesi shqiptar po merr pjesë në panairin “China International Import Expo(CIIE)”, Shanghai, Kinë, duke promovuar produktet "Made in Albania", si një ...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA