Ballina Etiketimet Palestineze

Etiketim: palestineze

IZRAEL – Kryeministri Bennett kundërshton krijimin e shtetit të pavarur palestinez

JERUZALEM, 15 shtator /ATSH-AA/ - Kryeministri izraelit, Naftali Bennett deklaroi se është kundër krijimit të një shteti të pavarur palestinez dhe se nuk do...

KAJRO – Egjipti hap kufirin me Gazën për evakuimin e të...

KAJRO, 15 maj /ATSH-AFP/ - Egjipti hapi sot kufijtë tokësorë me Rripin e Gazës dhe dërgoi 10 ambulanca në enklavën palestineze për të evakuuar...

LONDËR – Johnson: Izraelitët dhe palestinezët të tregojnë vetëpërmbajtje

LONDËR, 12 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson i kërkoi sot Izraelit dhe palestinezëve vetëpërmbajtje duke u shprehur shumë i shqetësuar nga dhuna...

SHBA – Trump: Edhe palestinezët do të përfundojnë duke e pranuar...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan Donald Trump u shpreh sot se edhe palestinezët përfundimisht do t'i bashkohen marrëveshjes për paqe me Izraelin,...

JERUZALEM – Izraeli heq kufizimet në Gaza pas rikthimit të qetësisë

JERUZALEM, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Izraeli anuloi sot masat ndëshkuese në Rripin e Gazës, të vendosura në kuadër të lëshimit të raketave drejt shtetit...

BRUKSEL – BE kritikon planin e Trump për Lindjen e Mesme

BRUKSEL, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian kritikoi sot planin e presidentit amerikan, Donald Trump për zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez dhe u shpreh i...

RAMALLAH – Erekat: Nëse Trump njofton planin e paqes do të...

RAMALLAH, 26 janar /ATSH-AFP/ - Palestinezët parashikojnë të tërhiqen nga marrëveshjet e Oslos, që inkuadrojnë aktualisht marrëdhëniet mes Izraelit dhe Autoritetit palestinez, nëse presidenti...

JERUZALEM – Netanyahu: Xhihadi islamik të ndërpresë sulmet

JERUZALEM, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu iu drejtua sot Xhihadit islamik, grup islamik palestinez që ka rritur numrin e lëshimit të...

BRUKSEL – BE kërkon uljen e tensioneve Izrael-Gaza

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian i kërkoi një ulje të shpejtë dhe të plotë të tensionit mes Izraelit dhe Gazës, shënuar nga...

IZRAEL – Një avion izraelit sulmon tre objektiva në Rripin e...

GAZA, 17 gusht /ATSH-AFP/ - Një avion ushtarak izraelit sulmoi sot tre objektiva në Rripin e Gazës pa shkaktuar të plagosur, theksoi një burim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA