Ballina Etiketimet Pakti per Universitetin

Etiketim: pakti per Universitetin

Pakti për Universitetin, grup ndërinstitucional për përzgjedhjen e literaturës së huaj

TIRANË, 21 maj /ATSH/ - Në kuadër të Paktit për Universitetin, është ngritur grupi ndër-institucional i punës për përzgjedhjen e literaturës së huaj me...

Pakti për Universitetin, 951 të rinj praktikë pune në administratën shtetërore

TIRANË, 21 maj /ATSH/- Në kuadër të Paktit për Universitetin për vitin 2019 në Programin Kombëtar të Praktikave të Punës, nga Institucionet e Administratës...

Portali “U-Transparenca”, zgjidhje ankesave të studentëve

TIRANË, 21 maj /ATSH/ - Me qëllim garantimin e transparencës në institucionet publike të arsimit të lartë, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bëri...

Pakti për Universitetin, mbi 86 mijë studentë përfituan nga përjashtimi dhe...

TIRANË, 21 maj /ATSH/ - Pakti për Universitetin u mundësoi 86.271 studentëve të përfitonin nga përjashtimi apo reduktimi i tarifave vjetore të shkollimit. Përmes vendimit...
video

Pakti për Universitetin/ Enida Bezhani, anëtarja e re e Bordit të...

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Enida Bezhani, një nga anëtaret e reja të Bordit të Administrimit të Universitetit të Tiranës shprehet se "rinia është...

Pakti për Universitetin/ 29 studentë ekselentë në Ministrinë e Turizmit dhe...

TIRANË, 9 maj /ATSH/ – Në një bashkëbisedim me studentë dhe pedagogë të Fakultetit të Shkencave të Natyrës mbi ecurinë e Paktit për Universitetin,...

FOTO/ “Pakti për Universitetin”, Shahini: 11443 studentë përfituan bursa në këtë...

TIRANE, 9 maj/ATSH/ - Në ambientet e bibliotekës "Musine Kokalari", ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR), Besa Shahini ka zhvilluar një takim me...

Rektori i Universitetit të Mjekësisë: Marrëveshja me Ministrinë e Shëndetësisë në...

TIRANË, 25 prill /ATSH/ - Arben Gjata, rektor i Universitetit të Mjekësisë gjatë bashkëbisedimit të enjten në mbrëmje në Tiranë, me studentë dhe pedagogë...
video

Pakti për Universitetin, shumë prej kërkesave të studentëve janë realizuar dhe...

TIRANË, 25 prill/ATSH/ - “Pakti për Universitetin ka krijuar një sinergji të re dhe një lidhje shumë organike mes Universitetit dhe Qeverisë”. Kështu u shpreh...
video

Pakti për Universitetin, institucionet kulturore platforma të detajuara për angazhimin e...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ - Pakti për Universitetin ka krijuar një mundësi të artë për studentët e ekselencës që të zhvillojnë praktikat e tyre në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA