Ballina Etiketimet Pakistan

Etiketim: pakistan

TURQI – Erdogan bisedon me Kryeministrin indian për tensionet me Pakistanin

ANKARA, 11 mars /ATSH-AA/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Indisë, Narendra Modi me të cilin...

TURQI – Erdogan diskuton me shefin e OKB-së tensionet Indi-Pakistan dhe...

ANKARA, 9 mars /ATSH-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi dje një bisedë telefonike me sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara (OKB),...

Kriza me Indinë: 300 000 pakistanezë kërkojnë nominimin e kryeministrit për...

ISLAMABAD, 2 mars /ATSH-AFP/ - Rreth 300 000 pakistanezë nënshkruan të shtunën pasdite dy peticione me kërkesën që kryeministri i tyre Imran Khan të...

ISLAMABAD – Pakistani hap pjesërisht hapësirën ajrore

ISLAMABAD, 1 mars /ATSH-AFP/ - Pakistani do të rihapë pjesërisht hapësirën ajrore, njoftoi sot Autoriteti i Aviacionit Civil (AAC) pakistanez, pas mbylljes ditën e...

RUSI – Putini bisedon me kryeministrin indian për tensionet me Pakistanin

MOSKË, 28 shkurt /ATSH-AA/ - Presidenti rus, Vladimir Putin, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin indian, Narendra Modi, ku kanë disktuar për tensionet...

NJU-DELHI – India qëndron në gatishmëri të plotë përballë Pakistanit

NJU-DELHI, 28 shkurt /ATSH-AFP/ - India qëndron në gjendje gatishmërie përballë Pakistanit në krizën që kundërvë dy fuqitë bërthamore në rajonin e Kashmirit, deklaroi...

PAKISTAN – Islamabadi liron pilotin indian që të uljen tensionet

ISLAMABAD, 28 shkurt /ATSH-DPA/ - Pakistani planifikon të lirojë nesër pilotin indian të kapur nga forcat e sigurisë së vendit, deklaroi kryeministri Imran Khan,...

TURQI – Ankaraja i bën thirrje Indisë dhe Pakistanit për vetëpërmbajtje

ANKARA, 27 shkurt /ATSH-AA/ - Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushoglu, në lidhje me tensionin mes Indisë dhe Pakistanit u shpreh i...

BE – Mogherini: India dhe Pakistani të tregojnë vetëpërmbajtje

BRUKSEL, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - Shefja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini i bëri sot thirrje Indisë dhe Pakistanit që të tregohen shumë të përmbajtur,...

PAKISTAN – Khan ofron dialog me Indinë

ISLAMABAD, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri pakistanez, Imran Khan riformuloi sot ofertën e tij për negociata me Indinë, ndërsa konflikti mes dy shteteve në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA