Ballina Etiketimet Paciente

Etiketim: Paciente

COVID-19 – Stafi i Shërbimit Kombëtar Shëndetësor drejt vaksinimit të detyrueshëm

LONDËR, 25 tetor /ATSH-DPA/ - Stafi i Shërbimit Kombëtar Shëndetësor i Mbretërisë së Bashkuar (NHS) është paralajmëruar se mund të përballet me kërkesën për...

ShSKUK: 63 pacientë po trajtohen nga COVID-19

PRISHTINË, 23 tetor /ATSH/ Bazuar në raportet e dërguara nga klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në 24-orët e fundit, në trajtim...

ShSKUK: Bie numri i pacientëve COVID-19, në mjekim intensiv

PRISHTINË, 12 tetor /ATSH/ Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) thotë se ka rënë numri i pacientëve me koronavirus të cilët po trajtohen...

Bala: 15 të shtruar tek “Shefqet Ndroqi” me pasoja pas kalimit...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Shefja e Shërbimit Universitar të Pneunomologjisë pranë spitalit “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, Silvana Bala tha sot se "në këtë spital nuk...

ShSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

PRISHTINË, 13 shtator /ATSH/ Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim...

Në Klinikën Infektive 13 pacientë në gjendje të rëndë, 92 me...

PRISHTINË, 9 shtator /ATSH/ Klinika Infektive nga kjo javë ka rritur kapacitetet spitalor në mjekimin intensiv, ku nga 4 shtretër sa kishte më herët...

Shtimi i rasteve me COVID-19, mjekja Meta: Pacientët me të dyja...

TIRANË, 8 shtator/ATSH/ Në dy javët e fundit numri i pacientëve që janë prekur nga virusi Sars-Cov-2 është shtuar ndjeshëm, ndërsa mjekët u bëjnë...

Kosovë, 670 pacientë me COVID-19 në oksigjeno-terapi

PRISHTINË, 6 shtator/ATSH/- Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 1233 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, në klinikat e...

87 pacientë në kujdes intensiv mjekësor nga COVID-19

PRISHTINË, 5 shtator /ATSH/ Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës në raportin 24 orësh, ka njoftuar se 1207 pacientë  po marrin trajtim nga...

75 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Gjakovës

PRISHTINË, 5 shtator /ATSH/ Spitali i Gjakovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se 112 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid. Sipas njoftimit, 94...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA