Ballina Etiketimet Paciente

Etiketim: Paciente

COVID-19 – Gjermania merr pacientë nga Sllovakia

BRATISLAVË, 6 mars /ATSH-DPA/ - Shteti perëndimor gjerman i North Rhine-Westphalia ka rënë dakord të marrë pacientë me COVID-19 nga Sllovakia, tha sot një...

REPUBLIKA ÇEKE – Spitalet në kaos, numër rekord pacientësh me COVID-19

PRAGË, 3 mars /ATSH-DPA/ - Spitalet në Republikën Çeke raportuan sot një numër rekord të pacientëve COVID-19, sipas të dhënave të autoriteteve shëndetësore. Një total...

PRAGË – Republika Çeke i kërkon ndihmë Polonisë për pacientët COVID-19

PRAGË, 26 shkurt /ATSH-PAP/ - Qeveria çeke i ka kërkuar Polonisë që të marrë nga pacientët e saj COVID-19, njoftoi sot agjencia çeke e...

Akuzuan për mungesë shërbimi/ QSUT sqaron rastin dhe hedh poshtë çdo...

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” reagoi lidhur me akuzat që dy motra kanë bërë për mungesë shërbimi ndaj babait të tyre...

“Rritje e shtrimeve në spital që nga mosha 30 vjeç/ Çomo...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ Drejtoresha e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, deklaroi sot “ditët e fundit është parë një shtim i numrit të personave të shtruar...

Pacientët me kancer mund të marrin në mënyrë të sigurt vaksinën...

ANKARA, 26 janar /ATSH-AA/ - Vaksina kineze CoronaVac, e cila po përdoret në Turqi kundër koronavirusit të ri (COVID-19), nuk përbën rrezik për pacientët...

Me Covid-19 imunitet deri në pesë muaj, por mund t’u transmetohet...

LONDËR, 14 janar /ATSH-DPA/ - Personat e infektuar më parë me Covid-19 mund të kenë imunitet deri në pesë muaj, por ata përsëri mund...

Manastirliu: Edhe në këtë vigjilje Krishtlindje, si çdo ditë, mjekët dhe...

Tiranë, 24 dhjetor/ATSH/ Edhe në këtë vigjiljes të festës së Krishtlindjes, mjekët dhe infermierët janë në krye të detyrës për t’i shërbyer pacientëve të...

“Mjekët, heronj të kësaj lufte”/ Rrëfimi i Festim Lleshit, i shëruar...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndau sot rrëfimin e Festim Lleshit nga Fushë-Kruja i shëruar nga COVID-19, pas trajtimit në spitalin Infektiv. “Unë...

Rrëfimet e pacientëve me Covid-19 në Spitalin Infektiv: Vendi i duhur...

TIRANË, 18 Dhjetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, publikoi sot rrëfimet e pacientëve që po luftojnë me sëmundjen e vështirë, Covid-19...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA