Ballina Etiketimet Paciente

Etiketim: Paciente

ShSKUK: Në trajtim 11 pacientë të konfirmuar me COVID-19

PRISHTINË, 5 dhjetor /ATSH/ Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se nga raportimet e klinikave COVID-19 në QKUK, por edhe spitalet...

Eksperti gjerman: Omicron mund ta ketë origjinën te pacientët me HIV

BERLIN, 29 nëntor /ATSH-DPA/ - Numri befasues i mutacioneve në variantin Omicron të COVID-19 mund të sinjalizojë se ai e ka origjinën në një...

GJERMANI – Mbingopje e njësive spitalore, Forcat Ajrore transferojnë pacientët me...

BERLIN, 26 nëntor /ATSH-ANSA-AFP/ - Forcat Ajrore gjermane janë përfshirë për herë të parë në transferimin e pacientëve me COVID-19 në kujdesin intensiv, për...

SHSKUK: Në trajtim 16 pacientë me COVID-19 pozitivë dhe 33 post-Covid

PRISHTINË, 22 nëntor /ATSH/ Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se bazuar në raportet e pranuara nga klinikat COVID-19 në QKUK...

COVID-19- Italia ofron kujdes intensiv për pacientët nga Gjermania

ROMË, 19 nëntor /ATSH-DPA/- Rajoni verior italian i Lombardisë ka vendosur të pranojë pacientë me Covid-19 nga Gjermania që kanë nevojë për kujdes intensiv,...

17 pacientë në trajtim mjekësor me COVID-19

PRISHTINË, 7 nëntor /ATSH/ Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim mjekësor janë 51 pacientë nga COVID-19. Sipas një njoftimi të ShSKUK,...

COVID-19 – Pacientë rumunë drejt Gjermanisë për trajtim

BERLIN, 1 nëntor /ATSH-DPA/ - Ushtria gjermane po transporton pacientë me koronavirus, të sëmurë rëndë, nga Rumania në Gjermani për trajtim. ''Një 'Airbus A310' ushtarak...

COVID-19 – Stafi i Shërbimit Kombëtar Shëndetësor drejt vaksinimit të detyrueshëm

LONDËR, 25 tetor /ATSH-DPA/ - Stafi i Shërbimit Kombëtar Shëndetësor i Mbretërisë së Bashkuar (NHS) është paralajmëruar se mund të përballet me kërkesën për...

ShSKUK: 63 pacientë po trajtohen nga COVID-19

PRISHTINË, 23 tetor /ATSH/ Bazuar në raportet e dërguara nga klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në 24-orët e fundit, në trajtim...

ShSKUK: Bie numri i pacientëve COVID-19, në mjekim intensiv

PRISHTINË, 12 tetor /ATSH/ Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) thotë se ka rënë numri i pacientëve me koronavirus të cilët po trajtohen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA