Ballina Etiketimet OST

Etiketim: OST

Moti i keq/ Riparohet defekti në linjën 110 kV Fibër–Hec Rapun

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit, (OST) bën të ditur se është rivënë në punë linja 110 kV Fibër–Hec Rapun në të...

Defektet në linjat e transmetimit për shkak të motit/ OST: Vihet...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) informoi sot se po vijon puna intensivisht për riparimin e çdo defekti të shfaqur në...

Defekt në linjën 220kV Elbasan – Fier, OST po punon për...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit bëri të ditur sot se pasditen e sotme u ndërpre energjia elektrike në disa zona, për...

Dëmtime në linjat e tensionit të lartë në Shkodër/ OST: Vihet...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit bëri të ditur sot se është vënë në punë linja 220-10/1a Fierzë– Hec-Fang në të cilën...

Lehtësohen transaksionet e energjisë elektrike për tregtarët në kufirin Shqipëri-Greqi

TIRANË, 22 dhjetor/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit, (OST) informon se është arritur të sigurohet një rritje e kapaciteteve të transmetimit të energjisë në...

Ndërprerje energjie për disa qytete në Jugperëndim/ Punohet për eliminimin e...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Në Sistemin e Transmetimit të OST-së Durrës dhe atë Jugperëndimor, janë duke u kryer veprime operative për eliminimin e një...

Shqipëri -Kosovë/ Finalizohet puna për ngritjen e Bursës Shqiptare të Energjisë...

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Finalizohet puna për ngritjen e Bursës Shqiptare të Energjisë Elektrike (ALPEX) mes Operatorit të Sistemit të Transmemtimit (OST) dhe Operatori...

Remont në linjën 110 kV Laç 1 – Fushë-Kuqe/ Nesër pa...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Në kuadër të remontit të planifikuar të Linjës 110 kV Laç 1 – Fushë-Kuqe ditën e nesërme parashikohen ndërprerje energjie në...

OST kryen remont në nënstacionin e Ibës, kufizime energjie në disa...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Nënstacioni elektrik i Ibës në Tiranë do t'i nështrohet gjatë ditës së nesërme një remonti, çka synon rritjen e sigurisë së...

Burrel/ OST remont të planifikuar në linjën 400 kV, Tirana 2-Podgoricë

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit informoi sot se linja 400 kV Tirana 2-Podgoricë iu nënshtrua një remonti. Remonti synon shmangien e avarive...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA