Ballina Etiketimet Oslo

Etiketim: Oslo

COVID-19 – Oslo sërish masa kufizuese përballë variantit anglez

OSLO, 1 mars /ATSH-AFP/ - Oslo do të rimarrë disa masa kufizuese si mbylljen e  restoranteve dhe tregjeve jothelbësore, përballë rritjes së rasteve lidhur...

NORVEGJI – Qeveria lehtëson disa kufizime antiCOVID-19 në rajonin e Oslos

OSLO, 16 shkurt /ATSH-DPA/ - Disa kufizime të aplikuara muajin e kaluar në rajonin më të madh të Oslos, për të ndaluar një shpërthim...

COVID-19 – Norvegjia nis kufizimet për të ndaluar shpërthimin e virusit

OSLO, 23 janar /ATSH-DPA/ - Qeveria norvegjeze urdhëroi mbylljen e përkohshme të shumicës së dyqaneve në 10 komuna në rajonin e Oslos për të...

SOFT NEWS – Shkrirja e akullnajave zbulon një vendkalim malor… viking!

OSLO, 17 prill /ATSH-AA/ - Shkrirja e akullnajave në malet në veriperëndim të kryeqytetit norvegjez, Oslo, ka zbuluar një vendkalim malor nga epoka e...

OSLO – Moon thirrje për një takim tjetër Trump-Kim

OSLO, 12 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-In shprehu sot dëshirën për një takim tjetër mes presidentit amerikan, Donald Trump  dhe liderit koreano-verior,...

SOFT NEWS – Të darkosh nën ujë…në restorantin e parë në...

OSLO, 2 qershor /ATSH-AFP/ - Ne kemi këtë dritare të vogël pranë kuzhinës. Sa herë që një peshk disi i veçantë kalon, ndalem dhe...

OSLO – Norvegjia vendtakimi mes palëve për arritjen e paqes në...

OSLO, 16 maj /ATSH-AFP/ - Negociatat për paqen mes përfaqësuesve të qeverisë dhe opozitës në Venezuelë do të zhvillohen këtë javë në Oslo, konfirmoi...

OSLO – Një grua për herë të parë fituese e çmimit...

OSLO, 19 mars /ATSH-AFP/ - Çmimi ‘’Abel’’ në matematikë për herë të parë i dorëzohet një gruaje, amerikanes, Karen Uhlenbeck specialiste e ekuacioneve diferenciale...

NORVEGJI – Fituesja e Nobelit të Paqes kërkon mbrojtje për gratë...

OSLO, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Në momentin e dorëzimit të Çmimit Nobel, Nadia Murad, gjithashtu një ish-skllave e grupit të Shtetit Islamik (ISIS), i...

OSLO – Neutralizohet një bombë e dërguar në një komisariat policie

OSLO, 6 dhjetor /ATSH-AFP/ - Policia norvegjeze njoftoi sot se ka neutralizuar një bombë, mjaft të fuqishme, që ishte dërguar në një komisariat policie,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA