Ballina Etiketimet Osbe

Etiketim: osbe

Zgjedhjet e 25 prillit/ OSBE apel qytetarëve të verifikojnë emrat në...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH – I. Vata/ Prezenca e OSBE-së në Shqipëri u bën apel qytetarëve të verifikojnë emrat në lista e zgjedhësve. "Zgjedhjet parlamentare...

KQZ dhe OSBE inkurajojnë të rinjtë të marrin pjesë në zgjedhjet...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Me rastin e Ditës Globale të Zgjedhjeve, më 4 Shkurt 2021, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) dhe Prezenca e OSBE-së në...

Ambasadori i OSBE-së, Del Monaco: Ndryshimet e legjislacionit zgjedhor, risi të...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE) është partnerja kryesore e Shqipërisë në procesin zgjedhor që do të kulmojë...

Kushi me ambasadorin e OSBE-së, Del Monaco: Thellim i mëtejshëm i...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi zhvilloi sot një takim me ambasadorin Vincenzo Del Monaco, Kryetarin e ri të...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryetari i OSBE-së takim me përfaqësues bashkësisë...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco, organizoi sot një takim të përfaqësuesve të bashkësisë ndërkombëtare në...

Xhaçka pret ambasadorin Del Monaco: Të përkushtuar për të forcuar bashkëpunimin...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Prezencës së OSBE-së në Tiranë,...

Veliu takim me kreun e prezencës së OSBE: Policia e Shtetit...

TIRANË, 11 janar/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu priti sot në një takim kryetarin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri,...

Misioni i SHBA-së në OSBE: Kryesia shqiptare, punë të shkëlqyer gjatë...

TIRANË, 5 janar/ATSH/ Misioni i SHBA-së OSBE falënderoi sot Shqipërinë për kryesimin e zyrës së OSBE-së gjatë vitit 2020. Përmes një deklarate misioni i SHBA-së...

Mbledhjet online të komisioneve parlamentare/ OSBE, mbështetje Kuvendit me teknologji

TIRANË, 29 dhjetor /ATSH/ Mbështetja e Prezencës së OSBE për futjen e teknologjive dhe mjeteve moderne për mbajtjen e mbledhjeve të Komisioneve parlamentare online...

Del Monaco takon Tushën: OSBE e gatshme të ndihmojë Gjykatën Kushtetuese

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/ Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco, u takuan sot për herë të parë me Kryetaren...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA