Ballina Etiketimet Opozite

Etiketim: opozite

“Trashëgimia e dhunës”/ Nga 1997, te 21 Janari dhe protestat e...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla publikoi sot një video përmbledhëse duke sjellë në kujtesë disa prej zhvillimeve...

BRUKSEL – BE kërkon lirimin e menjëhershëm të Navalnyt

BRUKSEL, 18 janar /ATSH-AFP/ - Shtetet anëtare të Bashkimit Europian dënuan sot arrestimin e opozitarit rus, Alexei Navalny dhe kërkuan lirimin e menjëhershëm, në...

SLLOVENI – Opozita paraqet mocion mosbesimi kundër qeverisë

LJUBLJANË, 15 janar /ATSH-STA/ - Opozita sllovene paraqiti sot një mocion mosbesimi në parlament kundër qeverisë së koalicionit të kryeministrit Janez Jansa. Kreu i partisë...

ESTONI – Kreu i opozitës ngarkohet me formimin e qeverisë së...

RIGA, 14 janar /ATSH-DPA/ - Presidentja estoneze, Kersti Kaljulaid ngarkoi sot udhëheqësen e opozitës, Kaja Kallas, për formimin e një qeverie të re, pas...

Topalli: Hyn në Guinness pakënaqësia e 2/3 e qytetarëve ndaj opozitës

TIRANË, 29 dhjetor/ATSH/ Ish-nënkryetarja e PD-së dhe kryetarja e “Lëvizjes për Ndryshim”, Jozefina Topalli deklaroi sot se "është unike në botë që shoqëria të...

Protestat e dhunshme/ Iliri dhe Saliu duhet ta harrojnë se e...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ "Iliri dhe Saliu duhet ta harrojnë se e kthejnë prapë Shqipërinë për përsheshin e tyre dhe sado ëndrra të shohë Luli...

Opozita dhe Presidenti, jo vetëm nxitësit, por edhe orkestruesit e dhunës...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "opozita dhe Presidenti janë jo vetëm nxitësit, por edhe orkestruesit e dhunës që poshtëron kujtimin...

Akuzat e opozitës për fshehje të vdekjeve, Skënder Brataj: Sulm ndaj...

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, dr. Skënder Brataj i cilësoi sot akuzat e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për fshehjen...

“Kriminale t’u thuash qytetarëve që spitalet janë në kolaps”/ Rama: Mund...

TIRANË, 16 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama ftoi sot qytetarët që të marrin sa më shumë informacion për COVID dhe të përdorin maskën e trurit...

Opozita propagandë të shfrenuar me COVID/ Mbështet shpresat e lodhura për...

TIRANË, 11 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se opozita është bërë zëdhënëse e panikut, çorodisë psikologjike dhe një pesimizmi krejtësisht të fabrikuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA